Co po Nim zostało? (foto)

Wydarzenia

Co po Nim zostało? (foto)

18.10.2016
autor: Ewa Elward
Z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża jak co roku 16 października w Brańszczyku odbyły się powiatowe uroczystości.  38. rocznica tego pamiętnego wydarzenia wypadła w niedzielę, miała więc charakter szczególnie podniosły. – Trzeba wrócić do nauk Papieża. Szukajmy miłości w sobie, by dać ją drugiemu człowiekowi – mówił wójt Mieczysław Pękul.
Zebranych w kościele powitała dyrektor POKiS Maria Gajewska. Mszę św. odprawił pochodzący z parafii ks. Jacek Rowiński. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. W nabożeństwie licznie uczestniczyli m.in.: poczty sztandarowe, druhowie OSP, piłsudczycy, rycerze Kolumba. W wypowiedziach podkreślano wyjątkowość pontyfikatu Jana Pawła II.
Szedł do ludzi z miłością i Chrystusem
– Myśmy się przyzwyczaili do tego, może nie robi to na nas większego wrażenia, ale to naprawdę było coś niesamowitego i pewnie nigdy się nie powtórzy, a na pewno nie za naszego życia – stwierdził ks. Jacek Rowiński. – Gdyby można się przenieść te lata wstecz, na plac Świętego Piotra, to zobaczylibyśmy go tam, na balkonie witającego się z ludźmi w geście rozłożonych rąk, jakby chciał tymi rękami ogarnąć cały świat. To symbol jego pontyfikatu: iść do ludzi z miłością i Chrystusem.
Kapłan zastanawiał się nad siłą i trwałością dziedzictwa Jana Pawła II: – Ile par butów zdarł, niosąc ludziom niebo. My też musimy wyjść do ludzi z miłością, żyć miłością na co dzień. Co z jego naukami? Wleciało prawym uchem, wyleciało lewym – zauważył. – Święty Janie Pawle II, gdzie my, Polacy, schowaliśmy Twoją naukę o miłości do Boga przez człowieka i odwrotnie? Co po tobie zostało? Nazwy ulic, obrazki na ścianach czy coś więcej? Co w moim życiu zostało po Janie Pawle II? 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowych Budach przedstawili program słowno-muzyczny „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, zaś po nabożeństwie specjalną nagrodę (ryngraf z patronem parafii św. Janem Chrzcicielem) otrzymał Paweł Mróz, który nieodpłatnie zajmuje się skwerem Jana Pawła II (oczyszcza chodniki i dba o zieleń). Na ołtarz zostały wystawione relikwie Ojca Świętego. 
Następnie zebrani przeszli pod pomnik papieża. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze. Smacznym akcentem, kończącym uroczystości, był poczęstunek kremówkami, przygotowanymi przez piekarnię „Wawie” w Brańszczyku. 
Uroczystość zorganizowali: powiat, gmina i parafia w Brańszczyku.
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wybieramy Dzielnicowego Roku

Wybieramy Dzielnicowego Roku

Przypominamy o konkursie Dzielnicowy Roku. Wraz z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie zachęcamy do oddawania głosów, poniżej prezentujemy rejony poszczególnych dzielnicowych. Głosować można do 15 stycznia w sondzie w prawej kolumnie naszej strony. Ogłoszenie wyników przewidziane jest na 18 stycznia.
zobacz więcej
Platforma (się) rozlicza

Platforma (się) rozlicza

Niełatwa rozmowa z sympatykami Platformy Obywatelskiej czekała posłów tej partii, którzy do Wyszkowa przyjechali 26 października. Rafał Grupiński nie tylko wytykał błędy popełniane obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość, ale musiał się też ustosunkować do tych, które jego partia popełniała przez ostatnie lata. - Do PO zapisałem się na początku, ale w ostatnich wyborach już na PO nie głosowałem. Ja wiem dlaczego, ale czy wy to wiecie? – to jedno z wielu kłopotliwych pytań.
zobacz więcej
500 plus najlepiej do 1 lipca

500 plus najlepiej do 1 lipca

Gmina przypomina rodzicom, że wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus, z wyrównaniem od 1 kwietnia, można składać w nieprzekraczalnym terminie do 1 lipca (włącznie). Wnioski przyjmowane są w Centrum dla Rodziny, które w lipcu i sierpniu będzie pracowało w nieco zmienionych godzinach.
zobacz więcej
Warto uczciwie i rzetelnie pracować (foto)

Warto uczciwie i rzetelnie pracować (foto)

Pod koniec kwietnia, po 26 latach pracy w miejskim samorządzie, sekretarz gminy Teresa Goździewska odeszła na emeryturę. Przed rozpoczęciem obrad sesji rady miejskiej, 12 maja, otrzymała podziękowania i kwiaty od radnych i sołtysów.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017