Co po Nim zostało? (foto)

Wydarzenia

Co po Nim zostało? (foto)

18.10.2016
autor: Ewa Elward
Z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża jak co roku 16 października w Brańszczyku odbyły się powiatowe uroczystości.  38. rocznica tego pamiętnego wydarzenia wypadła w niedzielę, miała więc charakter szczególnie podniosły. – Trzeba wrócić do nauk Papieża. Szukajmy miłości w sobie, by dać ją drugiemu człowiekowi – mówił wójt Mieczysław Pękul.
Zebranych w kościele powitała dyrektor POKiS Maria Gajewska. Mszę św. odprawił pochodzący z parafii ks. Jacek Rowiński. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. W nabożeństwie licznie uczestniczyli m.in.: poczty sztandarowe, druhowie OSP, piłsudczycy, rycerze Kolumba. W wypowiedziach podkreślano wyjątkowość pontyfikatu Jana Pawła II.
Szedł do ludzi z miłością i Chrystusem
– Myśmy się przyzwyczaili do tego, może nie robi to na nas większego wrażenia, ale to naprawdę było coś niesamowitego i pewnie nigdy się nie powtórzy, a na pewno nie za naszego życia – stwierdził ks. Jacek Rowiński. – Gdyby można się przenieść te lata wstecz, na plac Świętego Piotra, to zobaczylibyśmy go tam, na balkonie witającego się z ludźmi w geście rozłożonych rąk, jakby chciał tymi rękami ogarnąć cały świat. To symbol jego pontyfikatu: iść do ludzi z miłością i Chrystusem.
Kapłan zastanawiał się nad siłą i trwałością dziedzictwa Jana Pawła II: – Ile par butów zdarł, niosąc ludziom niebo. My też musimy wyjść do ludzi z miłością, żyć miłością na co dzień. Co z jego naukami? Wleciało prawym uchem, wyleciało lewym – zauważył. – Święty Janie Pawle II, gdzie my, Polacy, schowaliśmy Twoją naukę o miłości do Boga przez człowieka i odwrotnie? Co po tobie zostało? Nazwy ulic, obrazki na ścianach czy coś więcej? Co w moim życiu zostało po Janie Pawle II? 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowych Budach przedstawili program słowno-muzyczny „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, zaś po nabożeństwie specjalną nagrodę (ryngraf z patronem parafii św. Janem Chrzcicielem) otrzymał Paweł Mróz, który nieodpłatnie zajmuje się skwerem Jana Pawła II (oczyszcza chodniki i dba o zieleń). Na ołtarz zostały wystawione relikwie Ojca Świętego. 
Następnie zebrani przeszli pod pomnik papieża. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze. Smacznym akcentem, kończącym uroczystości, był poczęstunek kremówkami, przygotowanymi przez piekarnię „Wawie” w Brańszczyku. 
Uroczystość zorganizowali: powiat, gmina i parafia w Brańszczyku.
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche