Co po Nim zostało? (foto)

Wydarzenia

Co po Nim zostało? (foto)

18.10.2016
autor: Ewa Elward
Z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża jak co roku 16 października w Brańszczyku odbyły się powiatowe uroczystości.  38. rocznica tego pamiętnego wydarzenia wypadła w niedzielę, miała więc charakter szczególnie podniosły. – Trzeba wrócić do nauk Papieża. Szukajmy miłości w sobie, by dać ją drugiemu człowiekowi – mówił wójt Mieczysław Pękul.
Zebranych w kościele powitała dyrektor POKiS Maria Gajewska. Mszę św. odprawił pochodzący z parafii ks. Jacek Rowiński. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. W nabożeństwie licznie uczestniczyli m.in.: poczty sztandarowe, druhowie OSP, piłsudczycy, rycerze Kolumba. W wypowiedziach podkreślano wyjątkowość pontyfikatu Jana Pawła II.
Szedł do ludzi z miłością i Chrystusem
– Myśmy się przyzwyczaili do tego, może nie robi to na nas większego wrażenia, ale to naprawdę było coś niesamowitego i pewnie nigdy się nie powtórzy, a na pewno nie za naszego życia – stwierdził ks. Jacek Rowiński. – Gdyby można się przenieść te lata wstecz, na plac Świętego Piotra, to zobaczylibyśmy go tam, na balkonie witającego się z ludźmi w geście rozłożonych rąk, jakby chciał tymi rękami ogarnąć cały świat. To symbol jego pontyfikatu: iść do ludzi z miłością i Chrystusem.
Kapłan zastanawiał się nad siłą i trwałością dziedzictwa Jana Pawła II: – Ile par butów zdarł, niosąc ludziom niebo. My też musimy wyjść do ludzi z miłością, żyć miłością na co dzień. Co z jego naukami? Wleciało prawym uchem, wyleciało lewym – zauważył. – Święty Janie Pawle II, gdzie my, Polacy, schowaliśmy Twoją naukę o miłości do Boga przez człowieka i odwrotnie? Co po tobie zostało? Nazwy ulic, obrazki na ścianach czy coś więcej? Co w moim życiu zostało po Janie Pawle II? 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowych Budach przedstawili program słowno-muzyczny „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, zaś po nabożeństwie specjalną nagrodę (ryngraf z patronem parafii św. Janem Chrzcicielem) otrzymał Paweł Mróz, który nieodpłatnie zajmuje się skwerem Jana Pawła II (oczyszcza chodniki i dba o zieleń). Na ołtarz zostały wystawione relikwie Ojca Świętego. 
Następnie zebrani przeszli pod pomnik papieża. Tam złożyli kwiaty i zapalili znicze. Smacznym akcentem, kończącym uroczystości, był poczęstunek kremówkami, przygotowanymi przez piekarnię „Wawie” w Brańszczyku. 
Uroczystość zorganizowali: powiat, gmina i parafia w Brańszczyku.
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku