CKU - pożegnanie i powitanie dyrektora (foto)

Wydarzenia

CKU - pożegnanie i powitanie dyrektora (foto)

31.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W czwartek 31 sierpnia rada pedagogiczna Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego uroczyście i serdecznie pożegnała odchodzącego na emeryturę dyrektora Krzysztofa Dąbrowskiego. Był dyrektorem przez 2 kadencje. Nowym dyrektorem CKU została Aneta Pękul.
Od 2006 r. organem prowadzącym CKU w Wyszkowie jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, dlatego na pożegnalną uroczystość przybył do Wyszkowa Mirosław Krusiewicz, dyr. Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.
Towarzysząca dyrektorowi Krusiewiczowi urzędniczka Natalia Skolimowska (notabene absolwentka ZS nr 3 w Wyszkowie) odczytała uchwałę Zarządu Województwa Mazowieckiego z 31 lipca 2017, który powierzył Anecie Pękul od 1 września 2017 r. na 5 lat stanowisko dyrektora CKU w Wyszkowie. 
W imieniu marszałka i własnym za wieloletnią kreatywną i operatywną pracę oraz owocną współpracę podziękował odchodzącemu dyrektorowi dyr. Krusiewicz. - Był pan dyrektorem jednym z najlepszych. Dzięki pana zaangażowaniu Centrum Kształcenia Ustawicznego prezentowało i dobry poziom dydaktyczny,  i sprawy związane ze sprawami gospodarczymi, z rozbudową szkoły. To pana wielka zasługa. I oczywiście państwa również, którzy dyrekcję wspieraliście – zwrócił się do grona pedagogicznego.
 
Nowa dyrektor, nowe siły
- Nie jest to osoba przypadkowa, to osoba znana w środowisku wyszkowskim – tak o nowej pani dyrektor mówił Mirosław Krusiewicz. – Pracowała u państwa, pracowała w Zespole Szkół nr 3. To dwie jednostki będące w tym samym budynku, ale przenikające się. Podczas komisji konkursowej (do konkursu przystąpiły 3 osoby - ES) pani Aneta popisała się wspaniałą wiedzą, przedstawiła wizję rozwoju CKU, a więc jest szansa na rozwój CKU. Czasy najlepsze dla centrum są już za nami, ale to nie znaczy, że mamy nic nie robić. Musimy szukać nowych kierunków kształcenia, zadbać o nabory. Szkolnictwo dla dorosłych ma swoje miejsce w systemie edukacji. Czas jest bardzo trudny, ale podołamy.
 
26 lat pracy w CKU
Krzysztof Dąbrowski jest magistrem techniki, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W tej samej uczelni kilka lat później ukończył dwuletnie studia podyplomowe z informatyki. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 r. w Andrzejewie. W latach 1982-90 pracował w szkołach w Rybienku Leśnym i Kamieńczyku, w latach 1990-91 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie. W CKU pracuje od 1991 r., od 1998 r. (po odejściu Karola Pękula na stanowisko wicewojewody ostrołęckiego) został wicedyrektorem, a przez ostatnie 10 lat – dyrektorem.
Dyrektora Krzysztofa Dąbrowskiego pożegnała nowa dyrektor, nauczyciele i pozostali pracownicy. Były chwile wzruszenia, niektórym zakręciły się łzy w oczach.
- Po przepracowaniu 37 lat pracy, w tym 26 lat pracy w CKU, podjąłem decyzję o przejściu na emeryturę. Myślę że inspiracją do podjęcia tej decyzji była znana sentencja Paula Coelho która brzmi: „Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami”. Mile wspominam te 26 lat w CKU, choć te ostatnie 9 lat jako wicedyrektor i 10 lat jako dyrektor nie były zbyt łatwe ze względu na inny charakter tej pracy – przyznał odchodzący na emeryturę dyrektor.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 5 września.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku