Ci seniorzy to właśnie my (foto)

Wydarzenia

Ci seniorzy to właśnie my (foto)

07.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wiele rozrywki seniorom dostarczyły II Wyszkowskie Senioralia. Piątek 6 października seniorzy spędzili aktywnie; widać było, że różnorodne konkurencje, obecność koleżanek i kolegów daje im wiele radości.
Senioralia były jednym z punktów tegorocznego Święta Seniora. - Bardzo się cieszymy, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie – w hali sportowej seniorów powitał dyr. WOSiR Marek Wiśniewski.
Seniorom towarzyszyła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Myślę, że seniorzy to osoby, które przeżyły na tyle dużo, żeby umieć doceniać każdy dzień - podkreśliła. - Spędźcie ten dzień w duchu integracji i zabawy. Życzę, by zawsze dopisywało wam zdrowie, byście umieli doceniać każdą chwilę. Dziękuję za współpracę. Wspaniale promujecie nasze miasto. Wielkie ukłony w stronę pani Lidii Stępkowskiej, pełnomocnika burmistrza ds. senioralnych.
- W ubiegłym roku spędziliśmy tu bardzo przyjemne chwile – do pierwszych senioraliów nawiązała przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Wyszków Maria Ślubowska. – Mam nadzieję, że dzień dzisiejszy również dostarczy nam wrażeń. Pani burmistrz, ci seniorzy, o których pani mówiła, to właśnie my.
Wiersze dla seniorów i o seniorach przedstawiła Apolonia Czaplicka. 
Przed każdymi zawodami wskazana jest rozgrzewka. Specjalnie dla seniorów poprowadziła ją Halina Kowalczyk.
Z myślą o seniorach WOSiR przygotował zróżnicowane konkurencje sportowo – rekreacyjne, a dla zwycięzców – puchary. Konkurencję dla par zatytułowaną mumia wygrali Roman Szymanik i Hanna Gałązka. 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się indywidualna konkurencja gospodarska zagroda, polegająca na rozkładaniu i zbieraniu jajek. O puchar i tytuł wiejskiej baby walczyło 13pań i… 2 panów. Najlepiej z zadaniem poradziła sobie Hanna Zielińska.
Jeszcze więcej osób wzięło udział w rzutach lotkami do tarczy. W finale spotkali się Maria Leszczyńska i Jan Marchewka. Puchar wywalczyła, przy wielkim aplauzie koleżanek, pani Maria.
Były też dwie konkurencje drużynowe, obie wygrały „Laseczki – Deseczki” emocjonujący wyścig na krze i sztafetę rysunkową, której tematem był „Mój ogród”.
Wycisk seniorom dała zumba, którą poprowadziła Joanna Zglec.
Po podsumowaniu zmagań i wręczeniu pucharów, wśród seniorów rozlosowano nagrody – oczywiście sprzęt sportowy.
Senioralia miały też wymiar profilaktyczny. O tym, jak nie dać się oszukać na wnuczka lub na policjanta oraz być bezpiecznym na drodze mówiły sierż. sztab. Iwona Krajewska i sierż. Wioleta Szymanik z wyszkowskiej policji. Choć o oszustwach wiele mówi się ostatnio w mediach, wciąż do nich dochodzi, także na terenie naszego powiatu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło