Ci seniorzy to właśnie my (foto)

Wydarzenia

Ci seniorzy to właśnie my (foto)

07.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wiele rozrywki seniorom dostarczyły II Wyszkowskie Senioralia. Piątek 6 października seniorzy spędzili aktywnie; widać było, że różnorodne konkurencje, obecność koleżanek i kolegów daje im wiele radości.
Senioralia były jednym z punktów tegorocznego Święta Seniora. - Bardzo się cieszymy, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie – w hali sportowej seniorów powitał dyr. WOSiR Marek Wiśniewski.
Seniorom towarzyszyła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Myślę, że seniorzy to osoby, które przeżyły na tyle dużo, żeby umieć doceniać każdy dzień - podkreśliła. - Spędźcie ten dzień w duchu integracji i zabawy. Życzę, by zawsze dopisywało wam zdrowie, byście umieli doceniać każdą chwilę. Dziękuję za współpracę. Wspaniale promujecie nasze miasto. Wielkie ukłony w stronę pani Lidii Stępkowskiej, pełnomocnika burmistrza ds. senioralnych.
- W ubiegłym roku spędziliśmy tu bardzo przyjemne chwile – do pierwszych senioraliów nawiązała przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Wyszków Maria Ślubowska. – Mam nadzieję, że dzień dzisiejszy również dostarczy nam wrażeń. Pani burmistrz, ci seniorzy, o których pani mówiła, to właśnie my.
Wiersze dla seniorów i o seniorach przedstawiła Apolonia Czaplicka. 
Przed każdymi zawodami wskazana jest rozgrzewka. Specjalnie dla seniorów poprowadziła ją Halina Kowalczyk.
Z myślą o seniorach WOSiR przygotował zróżnicowane konkurencje sportowo – rekreacyjne, a dla zwycięzców – puchary. Konkurencję dla par zatytułowaną mumia wygrali Roman Szymanik i Hanna Gałązka. 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się indywidualna konkurencja gospodarska zagroda, polegająca na rozkładaniu i zbieraniu jajek. O puchar i tytuł wiejskiej baby walczyło 13pań i… 2 panów. Najlepiej z zadaniem poradziła sobie Hanna Zielińska.
Jeszcze więcej osób wzięło udział w rzutach lotkami do tarczy. W finale spotkali się Maria Leszczyńska i Jan Marchewka. Puchar wywalczyła, przy wielkim aplauzie koleżanek, pani Maria.
Były też dwie konkurencje drużynowe, obie wygrały „Laseczki – Deseczki” emocjonujący wyścig na krze i sztafetę rysunkową, której tematem był „Mój ogród”.
Wycisk seniorom dała zumba, którą poprowadziła Joanna Zglec.
Po podsumowaniu zmagań i wręczeniu pucharów, wśród seniorów rozlosowano nagrody – oczywiście sprzęt sportowy.
Senioralia miały też wymiar profilaktyczny. O tym, jak nie dać się oszukać na wnuczka lub na policjanta oraz być bezpiecznym na drodze mówiły sierż. sztab. Iwona Krajewska i sierż. Wioleta Szymanik z wyszkowskiej policji. Choć o oszustwach wiele mówi się ostatnio w mediach, wciąż do nich dochodzi, także na terenie naszego powiatu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star