Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

Wydarzenia

Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

18.10.2019
autor: Elżbieta Borzymek
- Dzisiaj niemal o tej samej godzinie jak przed 41 laty gromadzimy się, żeby przede wszystkim Bogu w Trójcy św. Jedynemu podziękować za wydarzenie, które zmieniło oblicze Kościoła i świata – mówił podczas dziękczynnej Mszy św. za pontyfikat Jana Pawła II kapłan. – Dziękujemy za dar papieża, który oświecał umysły, poruszał serca, uwalniał od lęku, zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, budził nadzieję i wskazywał drogę.
 
Uroczystości powiatowe upamiętniające wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową  odbyły się 16 października tradycyjnie w Brańszczyku. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Paweł Stachecki. Homilię wygłosił ks. Robert Ratomski. 
Podkreślił, że Jan Paweł II był papieżem prawdy (o Bogu i człowieku), życia (bronił życia każdego człowieka), rodziny (niezastąpionej wartości dla każdego człowieka), a także wolności. 
– 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły do służby Kościołowi Powszechnemu stanowi dobrą okazję do zastanowienia się, co uczyniliśmy z jego dziedzictwem – kapłan zachęcał do refleksji. – Na pewno jest obecny w przestrzeni publicznej. Nazwaliśmy jego imieniem wiele ulic, placów, instytucji, szkół. Postawiliśmy mu wiele pomników materialnych i duchowych, jak chociażby Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające edukację polskiej młodzieży. Na pewno z tych ostatnich jest najbardziej zadowolony.
Ks. Robert mówił o inspirowaniu się przykładem i stylem św. Jana Pawła II: - Każdy z nas ma niepowtarzalną drogę służby i odpowiedzialności. Nie chodzi o to, by kopiować słowa i czyny naszego Wielkiego Rodaka, chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem. Był to i jest styl łączenia spraw Boga ze sprawami człowieka, przy akceptacji każdego człowieka. Styl szerokiego spojrzenia, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Takiej postawy uczył nas św. Jan Paweł II.
Po Mszy św. starosta Jerzy Żukowski podziękował obecnym za wspólne uczczenie wyboru papieża Jana Pawła II. 
Z zainteresowaniem wysłuchano koncertu „Wstańcie, chodźmy”. – W koncercie naszym wykorzystujemy myśli Jana Pawła II, utwory, które szczególnie sobie cenił, utwory które towarzyszyły mu podczas pielgrzymek do ukochanej Ojczyzny – zapowiedziała prowadząca Katarzyna Soja. Pieśni, m.in. „Abyśmy byli jedno”, „Maryjo, śliczna pani”, „Abba, Ojcze”, „Góralu czy ci nie żal”, wykonał tenor Krzysztof Ciupiński-Świątek, akompaniował mu Adam Sychowski.
Następnie uczestnicy, na czele z pocztami sztandarowymi szkół i organizacji, przeszli na skwer Jana Pawła II, gdzie pod pomnikiem papieża delegacje Zakonu Rycerzy Jana  Pawła II, gminy i starostwa oraz mieszkańcy złożyli kwiaty. 
Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali jedną z ulubionych pieśni Papieża Polaka „Barkę”.  
Po czym  starosta Jerzy Żukowksi zaprosił na papieskie kremówki, którymi osobiście częstował.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Po pijanemu wiózł rodzinę

Po pijanemu wiózł rodzinę

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca alfy zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W aucie z nietrzeźwym kierowcą podróżowali też jego najbliżsi.
zobacz więcej
Poważna awaria wodociągu

Poważna awaria wodociągu

W nocy pękł wodociąg w okolicy Latoszka. Wody pozbawieni są mieszkańcy Skuszewa, Lucynowa, Tumanka, Fidestu, Rybienka Leśnego, Latoszka, Drogoszewa, Deskurowa.
zobacz więcej
Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Wymiana tradycyjnego oświetlenia na nowoczesną technologię LED stała się jednym ze skuteczniejszych sposobów generowania oszczędności, zwiększania efektywności energetycznej i poprawy wpływu środowiskowego wielu firm, przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, a także obiektów handlowych, usługowych, i publicznych. Inwestycja ta nie należy do najtańszych, co automatycznie rodzi pytanie: skąd pozyskać środki potrzebne do zmiany standardowego oświetlenia na energooszczędne oprawy LED? Problem dotyczy nie tylko gmin i miast decydujących się na tego typu krok w przestrzeni publicznej, ale też prywatnych firm chcących zaznaczyć swój wpływ na eliminację marnotrawstwa energetycznego. Szczęśliwie, na rynku pojawiło się już wiele sposobów dofinansowania tego typu inwestycji. Z czego mogą skorzystać dziś przedsiębiorcy?
zobacz więcej
Tragiczny wypadek pod Długosiodłem (foto)

Tragiczny wypadek pod Długosiodłem (foto)

Do tragicznego wypadku w Plewkach doszło w czwartek po południu. Jedna osoba zginęła na miejscu, troje rannych przewieziono do szpitala.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom