Chcemy publicznie wyznać naszą wiarę (foto)

Wydarzenia

Chcemy publicznie wyznać naszą wiarę (foto)

31.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Chcemy publicznie wielbić Pana Jezusa, wyznać naszą wiarę. Pójdziemy do czterech ołtarzy, by słuchać Ewangelii, śpiewać i modlić się. I tak jest już od XIII wieku - do udziału w procesji Bożego Ciała zachęcał ks. Roman Karaś.
Wierni wybierający się na uroczystość wyposażyli się nie tylko w wodę, ale i parasolki chroniące przed upalnym słońcem. Tradycyjnie już wspólną uroczystość zorganizowały parafie św. Idziego i św. Wojciecha. W tym roku procesja wyruszyła (w skwarze) ze skweru Jana Pawła II. Mszę św. odprawili proboszczowie ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś.
W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w kazaniu ks. Karaś mówił o wierze, która towarzyszyła naszemu narodowi na przestrzeni wieków, o miłości do Ewangelii i Ojczyzny, której uczyli m.in. kardynał Wyszyński, Jan Paweł II, rotmistrz Witold Pilecki, czy Danuta Siedzikówna ps. Inka. 
- Trzeba nam trwać przy Chrystusie, uczyć dzieci, przekazywać wiarę następnym pokoleniom, jak nam przekazywali ją przodkowie – podkreślił ksiądz proboszcz. – W naszych kościołach, kaplicy wieczystej adoracji czeka na nas Jezus. Niech dzisiejsza uroczystość pogłębi naszą wiarę. Starajmy się, jako naród, być wierni Bogu i krzyżowi. Niech dobry Bóg błogosławi naszemu miastu, ojczyźnie, całemu światu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku