CBA zatrzymało burmistrza Pułtuska

Wydarzenia

CBA zatrzymało burmistrza Pułtuska

30.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zatrzęsło się w sąsiednim Pułtusku. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób, w tym burmistrza i wiceburmistrza. Zatrzymania mają związek z korupcją.
Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził Polskiej Agencji Prasowej, że doszło do zatrzymań w Pułtusku i okolicach. - Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą przeszukania w miejscach pracy zatrzymanych i ich mieszkaniach - dodał.
Zatrzymania mają związek ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w obecnym i poprzednim miejscu zatrudnienia zatrzymanych. Burmistrz pełnił wcześniej funkcję dyrektora Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie k. Pułtuska.
Pozostali zatrzymani to wiceburmistrz Pułtuska, dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców. Część z tych osób wcześniej pracowała w CKR lub wykonywała prace na jego rzecz. - Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na prace budowlane w centrum i przy budowie miejskiego żłobka na kwotę ok. 4 mln zł – informuje Piotr Kaczorek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche