Byście byli autorytetem i drogowskazem (foto)

Wydarzenia

Byście byli autorytetem i drogowskazem (foto)

13.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
19 nauczycieli – Nagrodę Burmistrza, 25 – tytuł Dobrego Wychowawcy otrzymało 13 października podczas gminnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. - By wasi uczniowie widzieli w was zawsze mistrzów, byście byli dla nich autorytetem i drogowskazem – nauczycielom życzył burmistrz Grzegorz Nowosielski. 
To wyjątkowy Dzień Nauczyciela, bo edukację czekają poważne zmiany. - Chyba nigdy w swojej pracy samorządowej nie miałem takiego święta edukacji – przyznał burmistrz. - Przed nami wszystkimi wyzwanie wprowadzenia w życie dużej, ważnej i szerokiej reformy. To, o co bardzo państwa dziś proszę, to żebyśmy pamiętali, że to nasza wspólna sprawa, wspólne wyzwanie. Szkoła to uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale też samorządy, jako organy prowadzące szkół. Razem musimy stawić czoła temu trudnemu zadaniu i wierzę, że damy sobie z nim radę.
Grzegorz Nowosielski życzył, by praca była dla nauczycieli źródłem radości, satysfakcji, sukcesów, życzył szacunku, zrozumienia, sympatii rodziców, ciągle nowej motywacji do działania.
Święto Edukacji Narodowej to okazja do wyróżnienia pedagogów. 19 osób zostało wyróżnionych Nagrodą Burmistrza. Jak podkreśliła prowadząca uroczystość Małgorzata Wyszyńska, to nauczyciele, „którzy w minionym roku szkolnym prowadzili uczniów do sukcesów w zawodach i konkursach przedmiotowych, angażowali się w życie szkoły i społeczności lokalnej”. Nagrody otrzymali: Lidia Liżewska i Agnieszka Łuczyńska z Przedszkola nr 3, Maciej Główczyński z SP5, Beata Kamińska i Agnieszka Deptuła z Gimnazjum nr 2, Agata Barbara Marciniak z ZS w Rybnie, Ewelina Woźny i Hanna Dziubiel z SP1, Małgorzata Augustynik i Urszula Gałecka z SP w Lucynowie, Grażyna Sroczyńska i Wiesław Pasek z SP2, Jolanta Piątkowska i Krzysztof Ochmański z ZS w Leszczydole-Nowinach, Małgorzata Chibowska i Alina Oleksiak z ZS w Rybienku Leśnym, Zbigniew Szczerba, Krystyna Szczuka-Wiśniewska i Lucyna Wilczyńska z ZS na Polonezie. 
Tradycją gminnego Dnia Edukacji stało się też wyróżnianie nauczycieli tytułem Dobry Wychowawca. - Ci, którzy są otwarci na drugiego człowieka, z miłością patrzą nawet na błędy, jakie on popełnia i w takiej relacji będąc, pomagają powstawać, pokonywać trudności – przedstawiła ich Małgorzata Wyszyńska. Zaszczytny tytuł otrzymali: Adriana Rozenek i Anna Suchta z ZS w Leszczydole-Nowinach, Ewa Kopko i Małgorzata Nasiadka z SP w Lucynowie, Bożena Michalak, Monika Królikowska, Elżbieta Kwiatkowska i Helena Świderska z ZS na Polonezie, Lidia Groszyk, Maria Kulesza i Beata Jakubczak z ZS w Rybnie, Ewa Barbara Mielczarczyk, Ewa Danuta Landach i Marta Sadowska z SP2, Dorota Jastrzębska, Marzena Rojek, Iwona Woźniakowska i Ewelina Woźny z SP1, Krystyna Augustynik ze szkoły filialnej w Skuszewie, Izabela Składanek, Dorota Dąbkowska i Alfreda Ewa Zdunek z ZS w Rybienku Leśnym, Danuta Dorota Świerczewska, Agnieszka Powierza i Ewa Nowak-Kowalska z Gimnazjum nr 2.
Gratulacje nauczycielom złożyli także przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, przewodniczący komisji oświaty Jan Hryniewicz, zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska, naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak, przedstawiciele związków zawodowych.
Muzyczne podziękowania nauczycielom złożył aktor Jacek Borkowski.
fot. urząd miejski
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan