Advertisement 
Była kuchnia, jest salka gimnastyczna (foto)

Wydarzenia

Była kuchnia, jest salka gimnastyczna (foto)

28.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nową salkę gimnastyczną mają do dyspozycji najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół na Polonezie. W poniedziałek 28 listopada przecięto wstęgę, były podziękowania i program artystyczny.
Zespół Szkół na Polonezie nie posiada co prawda własnej hali sportowej, ale korzysta po sąsiedzku zarówno z pływalni, jak i hali WOSiR. Mała salka gimnastyczna powstała w dawnej kuchni szkolnej, z myślą o najmłodszych uczniach podstawówki, zajęciach z gimnastyki artystycznej i tańca. Kuchni nieużytkowanej, bo od kilku lat obiady do gminnych szkół dostarcza zewnętrzna firma. Inwestycja kosztowała 178 tys. zł. Oprócz miejsca do ćwiczeń, są też szatnie i pokój dla nauczycieli.
- Od 17 lat w naszej szkole istnieją klasy sportowe – przypomniał dyrektor Zbigniew Szczerba. – Na wymienienie sukcesów nie starczyłoby czasu. Wyniki są jednak drugorzędnym celem. Najważniejsze, że młodzi ludzie są odciągnięci od komputera.
- Salka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tej szkoły. Efekt jest naprawdę imponujący. To już kolejna inwestycja w oświatę w tym roku, bo oddawaliśmy już boiska i oddziały przedszkolne – przypomniał burmistrz Grzegorz Nowosielski. Życzył rozwoju fizycznego i charakteru, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku