Burmistrz ma kandydatkę na dyrektora Czwórki

Wydarzenia

Burmistrz ma kandydatkę na dyrektora Czwórki

29.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ewę Grażynę Runo, nauczyciela Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie burmistrz widzi na stanowisku dyrektora reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4. Trwają uzgodnienia z nauczycielami, rodzicami i kuratorium oświaty.
Ewa Runo jest nauczycielem dyplomowanym z czternastoletnim stażem pracy, posiada wykształcenie wyższe magisterskie, a także tytuł doktora nauk leśnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu matematyki, fizyki i oligofrenopedagogiki, a także kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej. Od 2003 r. pracuje w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie jako nauczyciel fizyki i matematyki. Była inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia „Nasza Zakolejowa”, które działa na rzecz niepełnosprawnych uczniów i ich rodziców, od dwóch lat społecznie pełni funkcję prezesa zarządu tego stowarzyszenia. 
Rada pedagogiczna Czwórki pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Ewy Runo. Burmistrz czeka jeszcze na opinię rady rodziców i wówczas skieruje formalny wniosek do ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, którego opinia jest dla samorządu.
Przypomnijmy, że nowego dyrektora szkoły nie udało się wyłonić w ogłoszonym w maju konkursie, w którym wzięli udział: obecna dyrektor wygaszanego Gimnazjum nr 2 Agnieszka Deptuła, zastępczyni dyrektora Gimnazjum nr 2 Iwona Obrostek oraz nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku, dawny dyrektor tej szkoły Paweł Różański.
Komisja konkursowa głosowała dwukrotnie, za każdym razem wszyscy kandydaci otrzymali po 4 głosy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom