Budowa hali pod znakiem zapytania

Wydarzenia

Budowa hali pod znakiem zapytania

15.06.2016
autor: Ewa Elward
Kompleks sportowy przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” ma być ukończony w 2017 r. Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie jego ukończenia. Wobec zmiany sytuacji KS Camper i jego drużyny siatkarskiej budowa hali stoi pod znakiem zapytania.
W minionym roku nastąpiło otwarcie obiektów przy „Koperniku” i sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 2. Kompleks miał być uzupełniony m.in. o bieżnię, odbywały się też wstępne rozmowy między samorządami powiatowym i gminnym w kwestii budowy wspólnej areny sportowo-widowiskowej przy „Koperniku”. O aktualne plany na majowej sesji rady powiatu pytał radny Paweł Deluga. Wicestarosta Adam Mróz zapewnił, że kompleks nadal jest umieszczony w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W kwietniu złożono wniosek o dofinansowanie do ministerstwa sportu i turystyki na kwotę 218.561 zł. Inwestycja łącznie kosztuje 744 tys. zł, na 2017 r. przeznaczono 324 tys. zł. Do boisk dojdzie bieżnia lekkoatletyczna czterotorowa o dł. 118 m, piaskownica do skoku w dal, rzutnie do pchnięcia kulą, widownia, streetworkout park. Osobną kwestią jest budowa hali sportowej. Powiat zamierzał zrealizować tę inwestycję wspólnie z gminą Wyszków, jednak w kontekście sukcesów drużyny siatkarskiej KS Camper Wyszków. Wobec zmiany sytuacji drużyny, która spadła do IV ligi, budowa hali stoi pod znakiem zapytania. Z pewnością szkole przydałaby się nowa sala sportowa, jednak do tego tematu powiat planuje powrócić jesienią, przy opracowywaniu przyszłorocznego budżetu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wypadek na „ósemce” (foto)

Wypadek na „ósemce” (foto)

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło we wtorek 28 lutego przed godz. 10 na trasie S-8 w Turzynie.
zobacz więcej
Akwarium dla dziecka

Akwarium dla dziecka

Już od dawna, częstym zwyczajem wśród rodziców jest dawanie dzieciom prezentów, w postaci zwierząt. Z pewnością ucieszy on każde dziecko, o ile jest to rozsądny i odpowiedzialny prezent, a maluch nie potraktuje go, jak zabawki na 5 minut. Każde zwierzę odczuwa tak samo, jak człowiek. Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku np. akwarium, musisz pamiętać, że należy o nie dbać. To nie może być tylko chwilowy wymysł. Jeśli Twoja pociecha od dłuższego czasu mówi, że marzy o akwarium z rybkami, to nie znaczy też, że nie możesz się na taki pomysł zgodzić. Wręcz przeciwnie, pokaż swojemu dziecku, że chcesz spełniać jego marzenia. Pamiętaj jednak, żeby nauczyć je kilku podstawowych zasad.
zobacz więcej
Ostatnie prace na Okrzei

Ostatnie prace na Okrzei

To już ostatnie dni modernizacji ul. Okrzei – zapewnia gmina. Trwają prace wykończeniowie, m.in. z malowanie oznakowania.
zobacz więcej
Jakie będą koszty reformy edukacji? (foto)

Jakie będą koszty reformy edukacji? (foto)

Jedyna wątpliwość, jaka pojawiła się podczas uchwalania przyszłorocznego budżetu gminy Wyszków, dotyczyła środków na realizację w Wyszkowie reformy edukacji. Radnych zapytali o to nauczyciele Gimnazjum nr 2. Pojawili się też na sesji rady miejskiej 29 grudnia, by przekonywać samorządowców do reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 4 ze wszystkimi rocznikami.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche