Bieżnia w remoncie

Wydarzenia

Bieżnia w remoncie

12.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
WOSiR rozpoczął remont bieżni na stadionie. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie sierpnia.
 
Przypomnijmy, że o remoncie bieżni gmina postanowiła wiosną. - Bieżnię mamy żużlową, na której po opadach zbiera się woda, a jak jest sucho, mocno pyli - przekonywał wówczas burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Chcemy zaproponować rozwiązanie tymczasowe. Profesjonalna bieżnia przy budowie stadionu, zgodnie z wyceną z naszego projektu, to koszt 3 mln zł brutto. Teraz chcemy zamienić żużel na mączkę Hansegrand. Nie jest to nawierzchnia stricte sportowa. Te mączki używane są w parkach, na alejach, placach, ciągach komunikacyjnych. Jest estetyczna, przesiąkalna, z naturalnego kruszywa. Moglibyśmy czasowo polepszyć czasowo komfort korzystających. Cały projekt był konsultowany z Klubem Biegacza. W projekcie nowego stadionu bieżnia zmienia położenie. Żeby zbudować od razu nową bieżnię, musielibyśmy przesunąć ją na płytę boiska trawiastego, a ono jeszcze jakiś czas będzie nam służyło.
Prowadzony przez WOSiR remont rozpoczął się w tym tygodniu. Zakłada nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale też wymianę obrzeży bieżni i zmianę jednego z profili na łuku. Będzie też rzutnia do pchnięcia oszczepem, piłką lekarską, itd. Inwestycja ma się zakończyć w pierwszej połowie sierpnia, koszt - ok. 220 tys. zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na boisko, sadzonki i ścieżkę przyrodniczą

Na boisko, sadzonki i ścieżkę przyrodniczą

Gmina Wyszków wystąpiła o dofinansowanie budowy boiska na osiedlu przy ul. Prostej, zakup sadzonek na pl. Miejski i budowę ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przy Przedszkolu nr 2.
zobacz więcej
Ciągle uczy się spacerować po wodzie (foto)

Ciągle uczy się spacerować po wodzie (foto)

Jerzy Górski - sportowiec, triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, działacz społeczny, wolontariusz odwiedził wyszkowski Monar. Jego treningowi na pływalni mieli okazję przyjrzeć się uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 5.
zobacz więcej
„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

„Czwórka” prezentuje się i zaprasza (foto)

Reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4 w piątek 17 marca zaprosiła na dzień otwarty. Starała się zachęcić nie tylko rodziców, ale też ewentualnych przyszłych uczniów. Program skonstruowano więc tak, by rodzice uzyskali jak najwięcej informacji, a dzieci starsze i młodsze jak najlepiej poznały szkołę, dobrze się w niej poczuły i po prostu świetnie bawiły.
zobacz więcej
Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Dziś pierwszoklasiści złożą ślubowanie (foto)

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Lucynowie 26 października oficjalnie zostali włączeni do szkolnej rodziny. Złożyli ślubowanie na sztandar i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor. – Pokazaliście wszystkim gościom, rodzicom, całej społeczności szkolnej, że już, przez tak krótki czas, niecałe dwa miesiące, tak wiele się nauczyliście – chwaliła ich dyr. Urszula Gałecka. – Pięknie recytujecie, śpiewacie, potraficie się bardzo ładnie zachować i to jest bardzo duży wasz sukces. Sukces waszych pań i waszych rodziców.
zobacz więcej
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku