Bezpłatna mammografia

Wydarzenia

Bezpłatna mammografia

26.09.2016
autor: Redakcja
3 i 4 października w Wyszkowie prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne. Akcja skierowana jest do pań w wieku 40 – 75 lat.
Zbliżający się październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Mammografia pań w wieku 50 – 69 lat finansowana będzie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Refundowana jest kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Badania pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat prowadzone są w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Tu wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl.
Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 58 666 24 44 od poniedziałku do soboty lub on-line na www.mammo.pl/formularz.
Mammobus będzie czekał na mieszkanki gminy Wyszków 3 i 4 października za urzędem miejskim, al. Róż 2. „Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek” - zaprasza Lux Med Diagnostyka.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Do nas zawsze można przyjść (foto)

Do nas zawsze można przyjść (foto)

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym 4 listopada zorganizowało dzień otwarty w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy „Drogowskaz”. – Chcemy, by mieszkańcy naszego powiatu na własne oczy zobaczyli, że jesteśmy, czym się zajmujemy. Jesteśmy otwarci, zapraszamy każdego dnia – mówiła szefowa PSOUU Urszula Mikołajczyk. 
zobacz więcej
Koniec z reklamowym bałaganem?

Koniec z reklamowym bałaganem?

Urzędnicy i radni miejscy przystępują do przygotowania projektu uchwały, która ma uporządkować przestrzeń publiczną. Będzie regulowała zasady sytuowania obiektów małej architektury, ale co ważniejsze – tablic i urządzeń reklamowych, a także ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Niewykluczone, że konsekwencją będzie wprowadzenie nowego podatku lokalnego – od reklam. 
zobacz więcej
Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Członkinie Klubu Amazonek wieczerzę wigilijną, 16 grudnia w Gościńcu pod Jesionem, spędziły w gronie przyjaciół. Świąteczny klimat podkreślały dekoracje sali i stołu, ale też kolędy i wiersze, z którymi wystąpili młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4. „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” – zaśpiewali na początek i tak było przez całe spotkanie. W życzeniach najczęściej powtarzało się słowo zdrowie.
zobacz więcej
Gonitwy na koniec sezonu (foto)

Gonitwy na koniec sezonu (foto)

Ponad 70 koni wzięło udział w Hubertusie’2017, w sobotę 7 października.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
manhattan