Bezpłatna mammografia. Kobieto, nie zwlekaj!

Wydarzenia

Bezpłatna mammografia. Kobieto, nie zwlekaj!

22.11.2020
autor:
Bezpłatna mammografia będzie wykonywana w Wyszkowie 10 grudnia. To ostatni miesiąc, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie z rocznika 1951. 
 
Badania wykonywane przez LUX MED w mobilnych pracowniach mammograficznych finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.
Wyniki realizacji programu są, niestety, bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.
Nie wolno zwlekać, bo tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Wyszkowie 10 grudnia w godz. 9.20 - 18.45 na parkingu za Urzędem Miejskim, al. Róż 2.
W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58-666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.
Na badanie trzeba zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.
Badania są wykonywane z zachowaniem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk. Usta i nos należy zakryć maseczką ochronną lub przyłbicą.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sprawdź, co będzie się działo podczas finału WOŚP w Wyszkowie

Sprawdź, co będzie się działo podczas finału WOŚP w Wyszkowie

Znamy szczegółowy program 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wyszkowie. Orkiestra będzie grała przez cały weekend 13 – 15 stycznia 2017 r. Będą koncerty rockowy i najmłodszych wyszkowian, turniej sportowy, gra terenowa, bieg w parku i plenerowa impreza główna – na placu Miejskim.
 
zobacz więcej
Wyszkowianki dla wyszkowianek (foto)

Wyszkowianki dla wyszkowianek (foto)

Biżuteria, kosmetyki, zdrowa żywność, dekoracje wnętrz, podróże, kwiaty, ubrania, fitness, fryzjer i kosmetyczka – oferty, które mogą zainteresować panie zgromadzono w jednym miejscu podczas niedzielnych Targów dla Kobiet. Wystawców i klientów do hali sportowej WOSiR 12 marca zaprosiła Gmina Wyszków. Szacuje, że z zaproszenia skorzystało 2,5 tys. osób.
zobacz więcej
Potrącenie rowerzystki

Potrącenie rowerzystki

57-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód w piątek 24 lutego na obrzeżach miasta, na drodze do Leszczydołu-Nowin.
zobacz więcej
Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Od niedzieli Gmina Wyszków ma ośmiu honorowych obywateli – 12 listopada na uroczystej sesji radni podjęli uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu, od 1986 r. kapelmistrzowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. - Jest pan, panie kapelmistrzu dumą Wyszkowa, orkiestra pod pana batutą jest wizytówką Wyszkowa – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie spocznę na laurach i nadal, jeśli zdrowie i Bóg pozwoli, ze wszystkich sił będę służył swoją wiedzą i doświadczeniem mieszkańcom Wyszkowa – zadeklarował nowy honorowy obywatel. W części artystycznej wystąpiły Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i MOD OSP Wyszków.
zobacz więcej