Bezpłatna mammografia

Wydarzenia

Bezpłatna mammografia

12.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Bezpłatna mammografia wykonywana będzie 23 maja w godz. 10-17 w mobilnej pracowni za urzędem miejskim w Wyszkowie. Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat.
 
Informacja ważna jest szczególnie dla pań z roczników 1966-1969, które nie otrzymują indywidualnych zaproszeń na badania.
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. 
Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego, jest szybkie i bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego warto zabrać ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. 
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Wcześniejsza rejestracja: tel. 58-666-24-44 lub www.mammo.pl/formularz. 
Bezpłatna mammografia wykonywana jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom