Bezpiecznych zimowych szaleństw! (foto)

Wydarzenia

Bezpiecznych zimowych szaleństw! (foto)

19.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Gdzie najlepiej rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych szaleństw? Oczywiście na lodowisku! Na pomysł nietypowej lekcji bezpieczeństwa wpadła dzielnicowa mł. asp. Ewa Wykowska. Na wyszkowskim lodowisku spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Lucynowie, a towarzyszył jej… łoś – maskotka wyszkowskiej policji.
Ferie zimowe uczniowie będą mieli w tym roku od 15 do 28 stycznia. Aby przebiegły szczęśliwie, mł. asp. Ewa Wykowska z Komendy Powiatowej Policji przypomniała uczniom z Lucynowa o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zamiast tradycyjnego spotkania w szkole, policjantka dołączyła do uczniów, którzy przyjechali na miejskie lodowisko w Wyszkowie. Mówiła m.in. o zagrożeniach wynikających z zabawy na zamarzniętych zbiornikach, zjeżdżania na sankach lub nartach w pobliżu ulicy, czy też niebezpiecznych kuligach, np. absolutnie niedozwolonym dołączaniu sanek do samochodu. Przestrzegła też, że w czasie sylwestrowej zabawy fajerwerków należy używać tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jest koalicja w gminie i powiecie (AKTUALIZACJA)

Jest koalicja w gminie i powiecie (AKTUALIZACJA)

Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólnota Samorządowa zawarły koalicję, która w rozpoczynającej się kadencji będzie rządzić w gminie Wyszków i powiecie. We władzach urzędu miejskiego nie będzie żadnych zmian. W dalszym ciągu nie wiadomo natomiast, kto będzie pełnił najważniejsze funkcje w powiecie.
zobacz więcej
Polacy mają największy od lat dostęp do pożyczek długoterminowych

Polacy mają największy od lat dostęp do pożyczek długoterminowych

Kredyty i pożyczki długoterminowe wszelkiego rodzaju, to sposób finansowania wielu potrzeb niemal każdego gospodarstwa domowego w Polsce. Jest to naturalne zjawisko obecne w społeczeństwie na dorobku. W Polsce w obecnym czasie konsumenci mają największy, od czasów ostatniego światowego kryzysu gospodarczego, dostęp do produktów finansowych zarówno z sektora bankowego jak i pozabankowego.
zobacz więcej
7-letni Adaś walczy o życie. Możesz pomóc! (wideo)

7-letni Adaś walczy o życie. Możesz pomóc! (wideo)

Pierwszego dnia wiosny mająca siedzibę w Wyszkowie fundacja Lepszy Los rozpoczęła zbiórkę dla mieszkańca naszego powiatu. Apeluje o wsparcie dla 7-letniego Adasia, mieszkańca gminy Zabrodzie, który walczy z rzadką chorobą genetyczną. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu Siepomaga.
zobacz więcej
Cudzoziemcy w regionie

Cudzoziemcy w regionie

Rośnie liczba cudzoziemców, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą w Polsce. W naszym regionie do ubezpieczeń w ZUS zgłoszono przedstawicieli ponad 83 narodowości, najwięcej obywateli Ukrainy.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną