Bezpiecznej majówki! (foto)

Wydarzenia

Bezpiecznej majówki! (foto)

30.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
…wraz z wyszkowską drogówką we wtorek 30 kwietnia życzył kierowcom i przechodniom Dawid Czupryński, aktor znany m.in. z serialu „Na Wspólnej”. - Chciałabym dziś zaapelować: zdejmijmy trochę nogę z gazu, przede wszystkim oceniajmy swoje umiejętności i warunki panujące na drogach - mówił.
 
Podczas ubiegłorocznej majówki na naszych drogach doszło do 26 kolizji, 2 wypadków, w których zginęła jedna osoba i jedna została ranna. Policja zatrzymała też czterech pijanych kierowców.
Tegoroczną akcję związanąz bezpieczeństwem na drogach w długi majowy weekend wyszkowska drogówka rozpoczęła we wtorek 30 kwietnia. Wziął w niej udział aktor Dawid Czupryński, znany min. z serialu „Na Wspólnej” (stąd tytuł akcji „Bezpiecznie „Na Wspólnej” majówce”). W czerwcu aktora będzie można zobaczyć w nowym serialu kryminalnym Canal+ „Zasada przyjemności”, w którym wciela się w rolę… policjanta.
- Dużo podróżuję, jeżdżę po Polsce. Lubię się angażować w akcje społeczne, pomagać na tyle, na ile mogę. Jestem tu dzisiaj, bo kierowcom często brakuje wyobraźni, przeceniają swoje możliwości i sprowadzają na innych nieszczęście - podkreśla Dawid Czupryński. - Chciałabym dziś zaapelować: zdejmijmy trochę nogę z gazu, przede wszystkim oceniajmy swoje umiejętności i warunki panujące na drogach.
Dawid uważa się za dobrego kierowcę. - Ile było na liczniku, kiedy jechałeś dziś do nas z Warszawy? - pytamy.
- Przepisowo. Stała prędkość na tempomacie - odpowiada z uśmiechem.
Dawid Czupryński wyjechał z policjantami na służbę, podczas której rozdawał zdjęcia z autografami, życzył pięknej pogody, ale przede wszystkim bezpiecznej majówki.
Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego powiatu może zrobić się tłoczno. Wiele osób. korzystając z kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na naszych drogach” - dodaje wyszkowska policja. - „Liczne policyjne kontrole mają jeden główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na majówkę, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.
Policyjna akcja potrwa do 5 maja.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane