Bezcenne bezpieczeństwo, zdrowie i życie (foto)

Wydarzenia

Bezcenne bezpieczeństwo, zdrowie i życie (foto)

25.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Uczniowie podstawówek w Olszance i Leszczydole Starym oraz Gimnazjów nr 3 i nr 1 byli najlepsi na gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1. 
W turnieju wzięło udział siedem gminnych szkół podstawowych i cztery gimnazja. Wiedzę teoretyczną sprawdzono w testach, umiejętności praktyczne - na rowerowym torze przeszkód. Jurorkami były: Beata Beszterda, Agnieszka Pietrzak, Barbara Banasik, Emilia Wojtkowska oraz sierż. sztab. Ewa Wykowska, sierż. sztab. Marzena Reniewicz, st. sierż. Iwona Krajewska z wyszkowskiej policji.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej. Wśród szkół podstawowych to SP w Olszance – I miejsce i SP w Leszczydole Starym – II miejsce. Drużynę z Olszanki tworzą: Magdalena Czyż, Amelia Skoczeń, Mateusz Mielczarczyk i Krzysztof Gołdys; z Leszczydołu Starego: Weronika Buźniak, Joanna Gołębiewska, Jakub Nozderka i Bartosz Sarnacki.
III miejsce zajęły dwie szkoły: SP1 - Wiktoria Przybysz, Jakub Skoczeń (dodatkowo otrzymał nagrodę za najsprawniejsze pokonanie toru przeszkód), Anna Zaleska i Kamil Durka oraz SP w Rybnie: Wiktoria Romańska, Ewelina Skoczeń, Kacper Mróz i Bartłomiej Szymański.
IV miejsce – SP3: Gabriela Rozenek, Łukasz Karp, Igor Kryszkiewicz i Daria Oliasz; V miejsce - SP5: Oskar Racki, Wiktor Wiśniewski, Zuzanna Perzyna (najlepiej z uczniów podstawówek napisała test), Amelia Gąsiewska; VI miejsce - SP2: Wiktoria Kukwa, Klara Lisek, Mateusz Ponichtera, Michał Skwierczyński.
Z kolei w kategorii gimnazjów gminę Wyszków na etapie powiatowym będą reprezentowały Gimnazjum nr 3 – I miejsce i Gimnazjum nr 1 – II miejsce. Gimnazjaliści z „trójki”: Jakub Gołębiewski, Julia Prusik, Piotr Tarnożek, gimnazjaliści z „jedynki”: Bartosz Szymański, Tobiasz Wiśniewski (najlepszy z gimnazjalistów zarówno w teście, jak i na torze przeszkód), Mikołaj Jadkowski.
III miejsce – Gimnazjum nr 2: Piotr Wrzesiński, Bartosz Warpas i Michał Tryfon, IV miejsce – Gimnazjum w Rybnie: Piotr Kostrzewski, Patryk Sieńkowski i Kryspin Kisiel.
Wszystkim uczestnikom pogratulowali dyr. SP1 Hanna Dziubiel i naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak. – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest rzeczą naprawdę bezcenną. Bo bezcenną rzeczą jest wasze zdrowie i życie – zauważył Sławomir Cieślak.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom