Będzie dofinansowanie i przebudowa

Wydarzenia

Będzie dofinansowanie i przebudowa

03.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
W przyszłorocznym budżecie Wyszków musi uwzględnić jeszcze jedną ważną inwestycję - przebudowę al. Piłsudskiego od ul. Serockiej do Sikorskiego. Wiadomo, choć jeszcze nieoficjalnie, że otrzyma na ten cel dofinansowanie.
 
W ubiegłym roku gmina zakończyła budowę obwodnicy śródmiejskiej. Wiele osób zdążyło już zapomnieć o budowie pierwszego odcinka, od strony ul. Serockiej. Ulica była już wielokrotnie naprawiana, a jej stan i tak pozostawia wiele do życzenia.
O środki na przebudowę al. Piłsudskiego na odcinku od ronda Nałęcz-Komornickiego do ul. Sikorskiego gmina wystąpiła do wojewody, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. I wszystko wskazuje na to, że je otrzyma.
Zadanie obejmuje przebudowę drogi na długości 432,91 mb wraz z infrastrukturą towarzyszącą, m.in. nowymi chodnikami, dwukierunkową ścieżką rowerową, pięcioma przejściami dla pieszych (w tym trzema z azylami). Jak ustalono podczas konsultacji z mieszkańcami, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego powstanie niewielkie rondo.
Całkowita wartość zadania wynosi 5.554.981 zł. Gmina ma szansę na dofinansowanie w wysokości 70%. Realizacja inwestycji ma być rozłożona na lata 2020 - 2021.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
15 punktów karnych i wysoki mandat dla drogowego pirata

15 punktów karnych i wysoki mandat dla drogowego pirata

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych to niektóre przewinienia pirata drogowego zatrzymanego przez wyszkowską drogówkę w czwartek 25 kwietnia. Jego wybryki nagrał policyjny wideorejestrator.
zobacz więcej
Jak znaleźć zakład pogrzebowy?

Jak znaleźć zakład pogrzebowy?

Znalezienie zakładu pogrzebowego może wydawać się sporym wyzwaniem. W końcu nikt na co dzień nie dopuszcza do siebie myśli, że będzie musiał skorzystać z usług takiej firmy, organizując pogrzeb bliskiej osoby. Jednak często okoliczności zmuszają do tego i trzeba znaleźć zakład, któremu powierzy się ostatni obowiązek wobec zmarłego.
zobacz więcej
Gminny plan przetrwania

Gminny plan przetrwania

Plan przetrwania – oszczędności czynione i planowane w administracji samorządowej Gminy Wyszków w związku ze skutkami gospodarczymi i społecznymi pandemii COVID-19  - etap pierwszy.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom