Będzie chodnik przy „krajówce”

Wydarzenia

Będzie chodnik przy „krajówce”

25.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
To doskonała wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Skuszewa, ale też osób, które w Skuszewie czekają na autobus. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przygotowania do budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 62, od Wyszkowa do Łochowa.
To z pewnością jeden z najbardziej niebezpiecznych dla pieszych odcinków. Ruch, także tirów, jest bardzo duży, a pobocza wąskie. 
Chodnik powstanie na długości ok. 2 km, od skrzyżowania z ul. Warszawską do węzła drogi ekspresowej S8, czyli na całej długości Skuszewa. W pierwszym etapie przesunięte zostaną bariery, a wykonawca przygotuje pas szerokości ok. 1,5 m, obramowany od strony skarpy obrzeżem betonowym i utwardzony destruktem. W porozumieniu z GDDKiA gmina przestawi kolidujące słupy oświetleniowe. Termin zakończenia tych prac to sierpień/wrzesień. Następnie wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna. Kiedy? - Zależy od warunków atmosferycznych i mocy przerobowych wykonawcy – odpowiada Marta Małęczyńska z warszawskiego oddziału GDDKiA. Na koniec wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Dodatkowo remontowany będzie istniejący chodnik od mostu do skrzyżowania z drogą do Skuszewa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star
manhattan