Będę wdzięczna do końca życia

Wydarzenia

Będę wdzięczna do końca życia

20.03.2018
autor: podkom. Damian Wroczyński, opr. SB
- Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Będę bardzo wdzięczna do końca życia - za uratowanie życia mężowi policjantom z Długosiodła dziękuje młoda żona i matka.
Kilka dni temu policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zostali skierowani na pilną interwencję domową na terenie gminy Długosiodło. Służbę pełniła akurat dzielnicowa, która znała rodzinę i zdawała sobie sprawę, że pod wskazanym adresem nie było wcześniej interwencji. Chwilę po otrzymaniu zgłoszeniu, funkcjonariusze byli już na miejscu.
Na miejscu zastali spanikowaną kobietę, w mieszkaniu na podłodze leżał jej 29-letni, nieprzytomny mąż. Mężczyzna nie oddychał, więc policjanci natychmiast rozpoczęli czynności resuscytacyjne, zaczynając od udrożnienia dróg oddechowych i uciskania klatki piersiowej. Na szczęście mężczyzna odzyskał oddech. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze stale utrzymywali i monitorowali czynności życiowe ratowanego.
29-latek został przewieziony do szpitala i jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Lekarze podkreślili, że gdyby pomoc nadeszła zaledwie 2 minut później, mężczyzny prawdopodobnie nie udałoby się już uratować. Dzięki szybkiej reakcji policji, wrócił już do żony i dzieci.
Żona uratowanego mężczyzny podziękowała policjantom za profesjonalne i zdecydowane działanie, dzięki któremu jej mąż znów jest z rodziną.
- Poczucie, że uratowaliśmy komuś życie, jest największą satysfakcją w naszej codziennej służbie - podkreślają sierż. Katarzyna Ościłowska i st. sierż. Tomasz Michalak z Posterunku Policji w Długosiodle. - Uratowane ludzkie życie to największa nagroda za pracę za rzecz lokalnej społeczności. Nasze profesjonalne działanie oparte jest na licznie przeprowadzanych szkoleniach i kursach specjalistycznych, które są organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu i Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom