Aktywny majowy weekend

Wydarzenia

Aktywny majowy weekend

30.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W majowy weekend na brak atrakcji nie mogą narzekać miłośnicy dwóch kółek. Z myślą o nich organizowane są dwa rajdy.
Oficjalne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w sanktuarium św. Idziego.
1 maja już po raz 6. odbędzie się Majówka Rowerowa. Do wyboru są cztery trasy:
1. 45 km: start o godz. 9, trasa od 14. roku życia
2. 35 km: start o godz. 9.30
3. 25 km: start o godz. 10
4. 20 km: start o godz. 10.30, trasa dla rodzin z dziećmi oraz seniorów.
*
Start ze skweru Jana Pawła II, na trasach będą czekały konkursy z nagrodami. Na rajd zaprasza gmina Wyszków we współpracy z Biblioteką Miejską, Wyszków Moje Miasto, Klubem Przyjaciół Wyszkowa oraz Leśną Szkołą.
Obchody 227. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w sanktuarium św. Idziego, jeśli pogoda pozwoli – przy grocie Matki Bożej. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12. Po Mszy planowany jest koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, o godz. 13.30 – XVI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej.
*
3 maja na rodzinny rajd rowerowy z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji zapraszają Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. Start ok. godz. 13 (po Mszy św.) ze skweru Jana Pawła II. 25-kilometrowa będzie biegła przez Turzyn, Brańszczyk, z powrotem do Wyszkowa. „Odwiedzimy ciekawe miejsca przyrodnicze i związane z historią naszego regionu. Zapewniamy dobrą zabawę w doborowym towarzystwie” – zapewniają organizatorzy rajdu. Obowiązkowe są kamizelki odblaskowe.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Bale Bezalkoholowe mają już 22-letnią tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W sobotę 16 lutego w Domu Weselnym „Sylwia” bawiło się aż 370 osób. Bale bezalkoholowe są nie tylko okazją do radosnej zabawy, udowodnienia, że jest ona możliwa bez alkoholu, ale mają też poważniejszy wymiar. – Dzisiejsze spotkanie jest świadectwem naszej odpowiedzialności za rodzinę i ojczyznę – zauważył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
zobacz więcej
Wyszkowska młodzież przygotowuje się do Diecezjalnych Dni Młodzieży. Zobacz wywiad (wideo)

Wyszkowska młodzież przygotowuje się do Diecezjalnych Dni Młodzieży. Zobacz wywiad (wideo)

Wyszków jest na ostatniej prostej przygotowań do Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się w naszym mieście 8 i 9 kwietnia. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. Karolem Skrodzkim z parafii św. Idziego i młodzieżą z wyszkowskich parafii: Magdą Osik, Wiktorią Adamczyk i Bartkiem Mioduszewskim.
zobacz więcej
Policja poszukuje zaginionego wyszkowianina (foto)

Policja poszukuje zaginionego wyszkowianina (foto)

Wyszkowscy policjanci poszukują zaginionego 51-letniego mieszkańca Wyszkowa. Dariusz Obrębski wyszedł z domu 5 listopada i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące jego zaginięcia o kontakt z KPP w Wyszkowie tel. 29 743 6200 lub 997.
zobacz więcej
Potrącenie nietrzeźwego pieszego

Potrącenie nietrzeźwego pieszego

Ponad 1,5 promila miał pieszy potrącony w poniedziałek 29 października w Rząśniku.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku