565 tys. zł na drogi

Wydarzenia

565 tys. zł na drogi

13.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka (opr.)
Ponad 56 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych na terenie gmin i powiatów położonych wokół Warszawy, także w powiecie wyszkowskim. 
Powiat wyszkowski otrzymał 165.000 zł dofinansowania na remont 569 m.b. odcinka drogi w Kamieńczyku. Po 100.000 zł otrzymały gminy: Brańszczyk – na przebudowę 995 m.b. drogi gminnej transportu rolnego Nowe Budy – Stare Budy, Długosiodło – na przebudowę 840 m.b. drogi gminnej w Grądach Szlacheckich, Somianka – na przebudowę 932 m.b. drogi w Wólce Somiankowskiej, Zabrodzie – na rozbudowę 648 m.b. odcinka drogi gminnej w Głuchach.
– Mazowsze to wyjątkowo zróżnicowany region. Z jednej strony mocno zurbanizowana Warszawa i tereny miejskie, z drugiej obszary wiejskie z krajobrazem typowo rolniczym. Każdy z tych terenów wymaga innego typu wsparcia. Tym razem środkami z naszego budżetu chcemy wesprzeć rozwój terenów wiejskich. Dobry dojazd do pól czy gospodarstw rolnych to lepsze warunki pracy dla rolników – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano 311 zadań. Na ich realizację zarząd województwa przeznaczył ponad 30 mln zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche