565 tys. zł na drogi

Wydarzenia

565 tys. zł na drogi

13.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka (opr.)
Ponad 56 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych na terenie gmin i powiatów położonych wokół Warszawy, także w powiecie wyszkowskim. 
Powiat wyszkowski otrzymał 165.000 zł dofinansowania na remont 569 m.b. odcinka drogi w Kamieńczyku. Po 100.000 zł otrzymały gminy: Brańszczyk – na przebudowę 995 m.b. drogi gminnej transportu rolnego Nowe Budy – Stare Budy, Długosiodło – na przebudowę 840 m.b. drogi gminnej w Grądach Szlacheckich, Somianka – na przebudowę 932 m.b. drogi w Wólce Somiankowskiej, Zabrodzie – na rozbudowę 648 m.b. odcinka drogi gminnej w Głuchach.
– Mazowsze to wyjątkowo zróżnicowany region. Z jednej strony mocno zurbanizowana Warszawa i tereny miejskie, z drugiej obszary wiejskie z krajobrazem typowo rolniczym. Każdy z tych terenów wymaga innego typu wsparcia. Tym razem środkami z naszego budżetu chcemy wesprzeć rozwój terenów wiejskich. Dobry dojazd do pól czy gospodarstw rolnych to lepsze warunki pracy dla rolników – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano 311 zadań. Na ich realizację zarząd województwa przeznaczył ponad 30 mln zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszystkich nie udało się zadowolić

Wszystkich nie udało się zadowolić

Radni miejscy uchwalili przygotowywane od wielu miesięcy Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Odrzucili ponad 80 uwag zgłoszonych przez mieszkańców. Dotyczyły głównie zabudowy na terenach zalewowych i w enklawach leśnych.
zobacz więcej
Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Świetnie wiem, jak wygląda gżegżółka (foto)

Prawie 70 uczestników, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wyszkowskiego oraz węgrowskiego – zwycięzcy etapów gminnych, wzięło udział w etapie wojewódzkim XVII Wyszkowskiego Dyktanda. Autorzy dyktanda przygotowali dla młodzieży kilka ortograficznych pułapek, którymi mogły okazać się zdania typu: „Owi półżołnierze mieli na głowach granatowo-żólte niby-hełmy, na rękach różowe rękawice, na nogach buciory w kolorze jasnozielonego jarmużu.
Organizatorem konkursu od lat jest Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Musimy walczyć z konkurencją

Musimy walczyć z konkurencją

Radę nadzorczą na kolejną kadencję wybrali członkowie PSS „Społem”. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się 17 maja. Choć w ubiegłym roku obroty nie spadły, spółdzielnia z niepokojem patrzy w przyszłość, zwłaszcza tę, którą dla sieci sklepowych rysuje rząd. Dlatego wzrost obrotów i szkolenia pracowników, a także remonty kolejnych placówek – to najważniejsze plany na ten rok.
zobacz więcej
PKP wstrzymuje się z modernizacją przejazdów

PKP wstrzymuje się z modernizacją przejazdów

Przesuwa się termin remontów przejazdów kolejowych w Wyszkowie. Zgodnie z umową PKP może do nich przystąpić po otwarciu dla ruchu wiaduktu, a tu procedury odbioru wciąż się nie zakończyły.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan