29 wypadków, 6 ofiar śmiertelnych i 27 rannych

Wydarzenia

29 wypadków, 6 ofiar śmiertelnych i 27 rannych

04.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowska policja podsumowała pierwsze półrocze na drogach powiatu. Mimo nasilenia ruchu i coraz większej liczby pojazdów, odnotowano mniej wypadków drogowych.
W okresie od stycznia do czerwca doszło do 29 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Niestety, zginęło aż 6 osób. Wzrosła też liczba kolizji drogowych - do 396. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku było 40 wypadków drogowych, 3 ofiary śmiertelne i 49 rannych, 330 kolizji.
Najwięcej wypadków miało miejsce w marcu i czerwcu – po 7, w styczniu – 6, w lutym i maju – po 4, najmniej w kwietniu - 1. Na przestrzeni ostatnich lat największe zagrożenie w ruchu drogowym występuje niezmiennie w godzinach popołudniowych, między godz. 14 a 22.
Winę za większość wypadków ponoszą kierowcy. Najczęściej to nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu na przejściu. 
Ale i piesi nie są bez winy. Najczęściej powodują wypadki przez nieostrożne wejście na jezdnię.
W pierwszym półroczu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 22.513 kierowców, z których 42 było nietrzeźwych (2016 r.: 20.40 kontroli, 41 nietrzeźwych).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan