27 milionów na inwestycje

Wydarzenia

27 milionów na inwestycje

28.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
27 mln zł na inwestycje zamierza wydać w przyszłym roku powiat wyszkowski. W budżecie są duże, kosztowne zadania, także te, których nie udało się zakończyć w tym roku.
W 2019 r. powiat planuje osiągnąć dochód w wysokości 106 mln zł, wydać - 110 mln zł, w tym 27 mln zł na inwestycje.
Jednym z kosztowniejszych zadań jest kontynuacja budowy drogi Wyszków - Rybno - Kręgi - Somianka. Powiat musi dokończyć etap III (koszt - 6,7 mln zł). Z kolei etap IV znalazł się na wstępnej liście rankingowej z dofinansowaniem w wysokości 2,2 mln zł. Gmina Wyszków ma dołożyć 1,2 mln zł, udział powiatu wynosi 1,3 mln zł.
Na tej samej liście znalazł się jeszcze jeden wniosek powiatu: I etap przebudowy drogi od wiaduktu Turzyn - Zakręzie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku. Koszt - 2 mln 267 tys. zł, w tym dofinansowanie 1 mln 133 tys. zł i 560 tys. zł od samorządu gminnego.
Do dokończenia jest jeszcze rozpoczęta w 2018 r. kosztowna inwestycja budowy dróg w gminach Brańszczyk i Długosiodło, na którą powiat pozyskał 5 mln zł. Ponieważ nie została jeszcze zakończona i rozliczona, na kolejny rok "przechodzi" 8,6 mln zł.
W budżecie jest też budowa drogi Leszczydół-Nowiny - Porządzie (2 mln zł, w tym 900 tys. zł od gminy Rząśnik), drogi powiatowej w Kamieńczyku (250 tys. zł).
Samorząd zarezerwował też środki na projekty: budowy ścieżki rowerowej na odcinku Rybno - Gulczewo, budowę drogi Leszczydół Stary - Leszczydół-Działki, przebudowę drogi na odcinku Poręba Średnia - Udrzynek, przebudowę mostów w Nowej Pecynie i Dudowiźnie.
Ponad 900 tys. zł ma kosztować modernizacja niewykorzystanej pracowni CEZiU "Kopernik" na wydział komunikacji - najczęściej odwiedzany w starostwie. Wejście będzie od strony ul. Dworcowej. Przeprowadzka planowana jest na 2019 r.
W budżecie zapisane jest też prawie 450 tys. zł na dofinansowanie inwestycji prowadzonych w szpitalu.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom