Wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie (foto)

Wybory 2018

Wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie (foto)

18.09.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W sposób nietypowy, bo w przerwie meczu piłkarskiego, kandydat na burmistrza Wyszkowa Krzysztof Ogrodziński, przedstawił I część swojego programu wyborczego. W niedzielę 16 września zajął się sportem, turystyką, kulturą i oświatą. Wraz z liderką listy powiatowej Justyną Garbarczyk przedstawił kandydatów do rady miejskiej i rady powiatowej Forum Samorządowego dla Wyszkowa.
W meczu zwyciężyła drużyna Ktrzystzofa Ogrodzińskiego, złożona z wyszkowian. Pokonała 6:2 dziennikarzy, wśród których też nie zabrakło wyszkowian. 
- Będziemy realizować to marzenie o Wyszkowie, które mamy w programie – zapowiedział Krzysztof Ogrodziński. – Chciałbym być mobilnym burmistrzem. Przeznaczę jeden dzień w miarę potrzeb na to, żeby wyjść do ludzi, żeby spotykać się z nimi, z ich problemami, z ich inicjatywą, pomysłami w terenie.
Przedstawił swoje plany związane ze sportem, szczególnie mu bliskim, bo jest trenerem piłkarskim i nauczycielem wychowania fizycznego, turystyką, kulturą i oświatą. 
- Te trzy zagadnienia są bardzo ze sobą powiązane – uważa. – Powinniśmy zainwestować w kapitał ludzki, czy to dzieci, młodzież, dorośli czy seniorzy. Wszyscy powinni tutaj znaleźć coś dla siebie.
 
Sport i turystyka
 • Reorganizacja WOSiR (sport kwalifikowany dzieci i młodzieży, powołanie sekcji najbardziej popularnych i tych, których mieszkańcy oczekują) 
 • Gminny sport przedszkolny i szkolny (imprezy dla tych grup wiekowych)
 • Imprezy widowiskowe i sportowe, plenerowe i w obiektach
 • Inwestycje i rozbudowa ośrodka sportowego, balon nad kortami tenisowymi i boiskiem na zimę, co odciąży sale gimnastyczne małym kosztem, bieżnia lekkoatletyczna (coraz więcej osób biega)
 • Współpraca z organizacjami ogólnopolskimi (PZPN, PZPS)
 • Plan i przejrzyste oznaczanie tras rowerowych, połączenie Gulczewa i Kamieńczyka bezpiecznym szlakiem biegowo-rowerowym, oraz połaczenie Leszczydołu-Nowin z Deskurowem, z wykorzystaniem sezonowej przeprawy promowej na byłym moście pontonowym, 
 • Oświetlenie parku miejskiego
 • Uczciwe i transparentne wspieranie stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego 
Oświata
 • Jednozmianowość pracy szkół, zagospodarowanie pomieszczeń przez inne podmioty („jedne szkoły są zapełnione, inne niezapełnione, można to zorganizować lepiej”)
 • Racjonalny i równomierny podział uczniów w oddziałach
 • Opracowanie nowego regulaminu dodatkowego wynagradzania nauczycieli żłobków, przedszkoli i szkół 
 • Powrót przygotowywania posiłków w szkołach (także dla innych instytucji) 
 • Budowa sali taneczno-sportowej w SP2
 • Zatrudnienie personelu sprzątającego   
 • Pełna dostępność miejsc w przedszkolach dla osób, które rozliczają PIT w gminie Wyszków
 • Współpraca z prywatnymi żłobkami w celu zapewnienia pakietu miejsc i ulg finansowych w miarę środków finansowych, rozbudowa infrastruktury
 • Stypendia dla uczniów (sportowe, naukowe, artystyczne)
Kultura
 • Reorganizacja WOK (system menedżerski)
 • Wspieranie różnych form artystycznych
 • Kluby seniora – integracja kół i grup seniora w jeden klub, próba stworzenia jednego zespołu pieśni i tańca, dofinansowywanego przez gminę (by była integracja, a nie rywalizacja)
 • Biblioteka miejska – zwiększenie oferty, powiększenie księgozbioru, maksymalne wykorzystanie pomieszczeń (forma wynajmu); też system menedżerski, zmniejszanie kosztów
 • Bezpłatne warsztaty, zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji 
Kandydat uważa, że ze względu na koszty, nie jest możliwe zagospodarowanie bulwarów na Bugiem podczas jednej kadencji. Proponuje natomiast budowę amfiteatru w parku. – Mamy dobre firmy w Wyszkowie, które organizują kulturę, niech nam pokażą, niech zorganizują jakiś ogólnopolski festiwal (np. święto kultury plenerowe w parku – proponuje), żeby o Wyszkowie się słyszało w całej Polsce – zachęca.
Jest zdania, że kalendarz imprez powinien być dostosowany do tych największych, żeby się nie pokrywały, nie dublowały.
 
Kandydaci na radnych
Rada miejska, okręg nr 1
1. Mirosław Boruc
2. Beata Długołęcka
3. Władysław Dudzik
4. Paweł Łyszkowski
5. Tomasz Garbarczyk
6. Marta Jędrzejczyk
7. Monika Pankowska
Rada miejska, okręg nr 2
1. Barbara Garbarczyk
2. Jan Kacperski
3. Aleksandra Lange
4. Marianna Szumowska
5. Tadeusz Szczerba
6. Paweł Wóltański
7. Katarzyna Zglinicka
8. Krzysztof Ogrodziński
Rada miejska, okręg nr 3
1. Włodzimierz Gryz
2. Irena Zdunek
3. Marek Eychler
4. Robert Garbarczyk
5. Anna Golińska
6. Bronisław Gołębiewski
7. Ewa Jastrzębska
8. Wiktoria Krajewska
9. Paulina Krupka
10. Katarzyna Batarowska
Rada powiatu, okręg nr 1
1. Justyna Garbarczyk
2. Anna Chrupek
3. Damian Kołodziejczyk
4. Marek Curuł
5. Jan Garbacz
6. Andrzej Krysiewicz
7. Bogdan Księżopolski
8. Marzena Kuchta
9. Elżbieta Owczarska 
10. Danuta Paprocka
11. Katarzyna Pilarska 
Rada powiatu, okręg nr 2
1. Andrzej Kuczyński
2. Sławomir Kraszewski
3. Justyna Jechna
4. Dorota Modzelan
5. Monika Pędzich
6. Tomasz Piórkowski
Rada powiatu, okręg nr 3
1. Zdzisław Bieńkowski
2. Kinga Dąbrowska
3. Karol Kołakowski
4. Tomasz Krakowiecki
5. Agata Kujawa 
6. Grzegorz Wiśniewski 
7. Krystyna Kurek
 
Mecz 2:6
W meczu rozgrywanym na wyszkowskim stadionie na bocznym boisku ze sztuczną murawą spotkały się drużyny kandydata na burmistrza Forum Samorządowego dla Wyszkowa oraz dziennikarzy ogólnopolskich mediów. Na boisku wiele się działo, czego dowodem jest aż 8 bramek. 6 z nich zdobyli wyszkowianie.   
Bramki dla gości zdobyli: Piotr Kwiatkowski i Jacek Kowalski, dla gospodarzy: Jarosław Wyszyński 2, Adrian Dąbrowski, Marcin Mielczarczyk, Szymon Chalski, Radosław Rozenek.  
Drużyna Krzysztofa Ogrodzińskiego, kandydata na burmistrza Wyszkowa wystąpiła w składzie: Tomasz Piórkowski – kapitan, Hubert Chmielewski, Tomasz Świętoń, Jakub Urbaniak, Patryk Śleszyński, Kamil Kaput, Piotr Kowalczyk, Kamil Przybysz, Marcin Rytelewski, Michał Gryz, Adam Pawłowski, Robert Szraiber, Adrian Dąbrowski, Robert Kowalczyk, Marcin Mielczarczyk, Szymon Chalski, Jarosław Wyszyński, Piotr Wyszyński, Radosław Rozenek, Damian Pawłowski. Trenerzy: Arkadiusz Mielczarczyk, Michał Karłowicz.
Drużyna dziennikarzy wystąpiła w składzie: Marcin Pawłowski (Eleven), rodem z Wyszkowa – kapitan, Piotr Kwiatkowski, rodem z Wyszkowa (Eurosport), Maciej Sołdan (Gigasport),  Cezary Olbrycht Canal+, Jacek Kowalski (burmistrz Nowego Dworu Maz.), Daniel Olkowicz (UEFA), Adam Gilarski (PZPN), Maciej Bonecki (Eleven), Michal Szustak (MArketingSportowy.pl), Marcin Szuba (TVP Sport),), Adam Romer (Tenisklub), Filip Surma (Canal+), Tomasz Zubilewicz (TVN), Kamil Janowicz (Eleven).
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020