W lesie o zdrowiu (foto)

Wybory 2018

W lesie o zdrowiu (foto)

01.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W lasach Deskurowa prezentację ostatniego bloku wyborczego, m.in. o zdrowiu, zorganizował ubiegający się o stanowisko burmistrza Krzysztof Ogrodziński, kandydujący z Forum Samorządowego dla Wyszkowa. Popiera go również Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu, które swoich kandydatów wystawiło do powiatu. Ich program przedstawiła liderka w okręgu nr 1 Justyna Garbarczyk.
 
Zdrowie
- Spotkamy się w naszych pięknych lasach, gdzie mamy świeże powietrze, żeby mówić m.in. o zdrowiu – zauważył kandydat na burmistrza. W tej dziedzinie proponuje:
- powołanie „Szkoły zdrowia” (profilaktyka: zdrowe odżywianie, profilaktyka nowotworowa, uzależnienia od urządzeń elektronicznych i środków psychoaktywnych), finansowanej m.in. z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu
- profilaktyka wśród seniorów (współpraca z organizacjami pozarządowymi)
- badania uczniów z zakresu stomatologii i wad postawy (finansowa współpraca z rodzicami)
 
Bezpieczeństwo
- Przede wszystkim trzeba usprawnić działalności straży miejskiej we współpracy z CEZiU Kopernik, gdzie jest klasa policyjna, gdzie można przeprowadzać praktyki, młodzież mogłaby pomagać w formie wolontariatu i uczyć się – uważa Krzysztof Ogrodziński. Jego zdaniem strażnicy miejscy powinni być bardziej mobilni, stąd pomysł na zakupienie im rowerów i skuterów.
- kontrola prywatnych posiadłości pod katem smogu, koszenia trawy, wycinki krzewów, sprzątania: – Zaczął się sezon grzewczy. Wczoraj już widziałem parę budynków, które zanieczyszczają powietrze – mówił kandydat na burmistrza.
- wprowadzenie systemu informatycznego lub krótkiego numeru telefonu alarmowego: - Na pytanie o numer do straży miejskiej, większość by nie odpowiedziała – zauważył Krzysztof Ogrodziński.
- doposażenie i zwiększenie roli OSP na terenach wiejskich
- kontrole i stanowcza reakcja na sprzedaż alkoholu nieletnim i w miejscach publicznych: - Są takie miejsca, nawet przy szkołach, gdzie bałagan jest duży – zauważył lider Forum Samorządowego. - Młodzież się tam spotyka, zostawia butelki. Sprzątamy je np. w poniedziałki przy SP4.
 
Pomoc społeczna
- Podstawowe zadanie to OPS w jednym budynku, np. w przekształconym budynku WOSiR, który od lat w połowie jest nieużytkowany – mówił Krzysztof Ogrodziński. - Nowy stadion można skonstruować tak, żeby były pomieszczenia dla sportu, a stary budynek wykorzystać np. na pomoc społeczną. Najlepiej byłoby stworzyć mieszkania socjalne, a na dole wprowadzić opiekę społeczną.
- wsparcie finansowe i organizacyjne dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, np. rozłożenia na raty opłat za zimowiska, wyjazdy edukacyjne
- wsparcie rodzin z osobami niepełnosprawnymi (nie tylko z gminy Wyszków), np. bezpłatne kino, basen, nauka pływania
 
Powiat
Krzysztofa Ogrodzińskiego popiera Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu, które swoich kandydatów wystawiło do powiatu. Program przedstawiła liderka w okręgu nr 1 Justyna Garbarczyk.
- Nasze Przymierze aktywnie uczestniczy w życiu samorządowym już od 24 lat. Przymierze dla Wyszkowa, tak pierwotnie brzmiała nazwa, założyliśmy w 1994 r. – przypomniała. - Dzięki naszym ludziom powstały duże i ważne obiekty w Wyszkowie i powiecie: wyszkowska pływalnia, biblioteka, największe ośrodki sportowe, hala sportowa przy ILO, SOR w wyszkowskim szpitalu. Wśród nas jest wielu doświadczonych samorządowców, ale też wiele nowych osób. Reprezentują różne środowiska społeczno – zawodowe. Są wśród nas m.in. przedsiębiorcy, rolnicy, nauczyciele, architekt. 
- W kadencji, którą wygramy, chcemy skupić się na zadaniach dotyczących powiatu, do których należą inwestycje w rozwój drogownictwa, wspólnie z gminami – kontynuowała Justyna Garbarczyk. - Nasi kandydaci zwrócili uwagę, że środki na terenie powiatu nie są równomiernie rozdzielane. Mamy kandydatów z gmin Rząśnik i Zabrodzie, które są pomijane w inwestycjach.
Kandydaci Przymierza zobowiązują się m.in. do rozwijania bazy oświatowej, uzawodowienia kształcenia odpowiadającego na sytuację na rynku pracy, współfinansowania zakupu sprzętu dla straży pożarnej i policji, poprawy kosztów i funkcjonowania lokalnej komunikacji publicznej, realizacji inicjatyw wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego, obniżenia kosztów utrzymania i zarządzania majątkiem powiatowym.
- Jako powiat możemy pomagać szpitalowi, współfinansując inwestycje – kontynuowała Justyna Garbarczyk. - Natomiast wynagrodzenia to domena NFZ. Otrzymując środki na inwestycje, dyrekcja szpitala może zaoszczędzić swoje i mieć środki na wynagrodzenia dla średniego personelu, a więc pielęgniarek i ratowników medycznych. I na to w programie naprawczym szpitala zwrócimy uwagę.
- Zajmiemy się również kompleksowym zagospodarowaniem nadbrzeża rzeki Bug i Narew - dodała. - Od lat się o tym mówi, ale na tym się kończy. Wieloletnim działaniem i rządzeniem udowodniliśmy, że nasze obietnice nie są czcze, jeśli obiecamy, to zrealizujemy. 
- Społeczeństwo nam się starzeje, gminy wprowadzają programy senioralne. My również możemy utworzyć powiatowy ośrodek dla seniorów – planuje Justyna Garbarczyk.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gmina musi nadążyć za rozwojem sołectw

Gmina musi nadążyć za rozwojem sołectw

Chcemy być tymi, którzy równo traktują mieszkańców miasta i ościennych miejscowości. Żeby w kwestii inwestycji równo traktować wszystkie sołectwa, nie tylko te, gdzie sołtysi czy radni są po stronie burmistrza – na sobotniej konferencji prasowej mówił Dariusz Andrzejewski, kandydat na burmistrza komitetu Masz Wybór.
zobacz więcej
Janusz Korwin-Mikke o wolności (foto)

Janusz Korwin-Mikke o wolności (foto)

O różnych aspektach wolności – społecznej i gospodarczej – na spotkaniu w Wyszkowie mówił Janusz Korwin-Mikke. W 2015 r. powstała jego nowa partia – „Wolność”. W nadchodzących wyborach samorządowych wystawi swoich kandydatów do sejmików.
zobacz więcej
Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Ożywienie gospodarcze, gazyfikacja i skanalizowanie wsi, lepsza edukacja w gminie Zabrodzie. 
 
Kandydat na wójta gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki ogłosił program wyborczy swojego komitetu KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia na najbliższą kadencję. Duży nacisk kładzie w nim na rozwój gospodarczy gminy i wykorzystanie potencjału, jaki daje sąsiedztwo z trasą ekspresową. Ma także pomysły na poprawę życia mieszkańców w sferze społecznej. Poznaliśmy także kandydatów na radnych. 
zobacz więcej
KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: # Wiemy jak to zrobić!

KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: # Wiemy jak to zrobić!

Szanowni Państwo! 

Zbliża się czas decyzji. Kończymy w tym tygodniu kampanię wyborczą. Miesiąc temu prezentowałem moją drużynę kandydatów do Rady Gminy. Wspólnie stworzyliśmy grupę osób, które każdego dnia udowadniają, że można pozytywnie zmieniać Gminę Zabrodzie. Cieszę się, że stoję na czele tej drużyny. Okres kampanii wyborczej był okazją do prezentowania naszego programu dla Gminy Zabrodzie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)