Realny wpływ na kierunek powiatu i miasta (foto)

Wybory 2018

Realny wpływ na kierunek powiatu i miasta (foto)

07.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
… chcą mieć kandydaci komitetu Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. Liderzy zaprezentowali się podczas konferencji prasowej 6 września.
Komitet Razem dla Ziemi Wyszkowskiej brał udział w poprzednich wyborach, wprowadzając do rady miejskiej dwóch radnych (Lucynę Sosnowską i Mateusza Śniadałę) oraz jednego do rady powiatu – Pawła Delugę.
- Chcemy powiększyć grono naszych radnych w obu samorządach, chcemy mieć większy wpływ na to, co dzieje się w mieście i powiecie, w komisjach, w zarządzie. A może nawet pokusić się o fotel starosty lub wicestarosty – o ambitnych planach podczas czwartkowej konferencji prasowej mówił Paweł Deluga. Radny nie ukrywa, że chciałby podjąć się tego zadania: - Jestem sportowcem, chcę się rozwijać. Chciałbym mieć realny wpływ na kierunek tego powiatu, być o krok dalej. Wiadomo, że starosta nie jest wybierany w wyborach bezpośrednich. Dlatego ważne jest wejście do ewentualnej koalicji. Proszę więc o głosy i wsparcie dla naszego komitetu.
Razem dla Ziemi Wyszkowskiej popiera Grzegorza Nowosielskiego jako kandydata na burmistrza. Tworzy własne listy kandydatów do rady miejskiej i powiatowej, ale do wyborów idzie wspólnie ze Wspólnotą Samorządową i Wyszkowskimi Demokratami. Wspólna konwencja wyborcza planowana jest na 13 września. - Idziemy w koalicji, myślimy, że utrzymamy ją po wyborach – dodał Paweł Deluga.
Pełnomocnik komitetu przedstawił liderów na listach do rady miejskiej: Marcina Turowskiego, Mariolę Brzezińską i Katarzynę Kacpurę oraz pełnomocnika finansowego komitetu Sylwię Czubkowską. – Mamy na listach kandydatów doświadczonych oraz nowych. Mamy kompletne i przekrojowe listy, osoby z różnych środowisk, dzięki czemu łatwiej nam wsłuchać się i rozumieć potrzeby mieszkańców – podkreślił Paweł Deluga. By jeszcze bardziej zacieśnić kontakty z mieszkańcami, kandydaci deklarują wprowadzenie dyżurów w terenie. - Będziemy skupiali się na polityce prorodzinnej, społecznej, wsparciu rodzin – podkreślił Paweł Deluga.
Wśród sukcesów mijającej kadencji w powiecie, radny wymienił budowę infrastruktury sportowej w CEZiU Kopernik. - Za moją przyczyną ten projekt został o wiele bardziej rozbudowany – podkreślił. - Mając już doświadczenie, bardziej precyzyjnie patrzymy na projekty. Jak słucham niektórych kandydatów, to mam wrażenie, że część projektów branych jest z kapelusza. Albo nie widzą, jak działa samorząd, albo skąd biorą się środki, albo myślą, że ludzie tego nie wiedzą. Faktycznie, druga przydała by się druga hala sportowa, ale jak słyszę o hali widowiskowej na kilka tysięcy ludzi, to się zastanawiam, kto to utrzyma? Raczej myślę o bazie sportowej przy szkołach. To są pomysły realne do sfinansowania. A nie opowiadanie bajek, z których nie można się wywiązać.
- Jest dobra, ale powinna być znacznie lepsza – tak Paweł Deluga ocenia obecną koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym. Przyznał, że ma mieszane uczucia w kwestii Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu:. - Jeśli zostawić, to mocno zreformować, rozszerzyć, zastanowić się nad dalszą przyszłością i rolą.
Popieramy, ale…
- Popieramy stabilną politykę Grzegorza Nowosielskiego, ale mamy też swoje pomysły – mówił Marcin Turowski, zawodowy strażak. Pochwalił zagospodarowanie parku miejskiego i nadbrzeża rzeki Bug. - Stworzenie mariny, małego portu byłoby świetnym rozwiązaniem, do celów rekreacyjnych, ale i ratowniczych – zauważył. - Chciałbym uczestniczyć w przebudowach dróg. Drogi pożarowe w gminie, na osiedlach mogą być budowane w lepszy sposób, żeby samochody ratownicze miały swobodny przejazd. Wyszków wspaniale się rozwija. Jest rozpoznawany w innych powiatach. Chciałbym bardzo uczestniczyć w rozwoju tego miasta.
- Zapominamy o obszarach wiejskich – zauważyła Mariola Brzezińska - gdzie jest duży deficyt w komunikacji. Osoby starsze mają bardzo utrudnione dotarcie do miasta, muszą polegać o rodzinach. W niedziele trudno im się dostać do kościoła, co dla nich jest bardzo ważne.
- Podczas wyborów można obiecać wszystko. Tylko doskonale wiem, jakie są zadania gminy, na co pozyskać środki i co możemy dzięki nim zrobić. Analizując projekty ze środków unijnych, wiem, jak długi jest to proces: od pomysłu do realizacji – mówiła z kolei Katarzyna Kacpura. – Mam doświadczenie w pomocy społecznej, w pracy w organizacjach społecznych. Chciałabym się skupić na aktywizacji społecznej mieszkańców, zwrócić uwagę na osoby potrzebujące pomocy: starsze, niepełnosprawne, ofiary przemocy w rodzinie, a wiemy, że to jest problem narastający.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku