Pracować w koalicji (foto)

Wybory 2018

Pracować w koalicji (foto)

19.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Kampanię wyborczą, 18 października na skwerze przy fontannie, podsumowali kandydaci Wyszkowskich Demokratów do rady powiatu.
- Dla nas kampania przebiegła pokojowo, w miłej i sympatycznej atmosferze – ocenił lider komitetu Adam Mróz. - To była krótka kampania, ale dynamiczna. Udało nam się porozmawiać z mieszkańcami, wsłuchać w ich propozycje, doprecyzować kilka postulatów, które chcemy zrealizować. Jesteśmy pogodnymi ludźmi i zawodowo, i osobiście. Uważamy, że dobro powiatu, mieszkańców powinno łączyć, a nie dzielić. Znamy prozę wyborów, wiemy, że wszyscy nie zostaniemy radnymi, natomiast osoby, które mandat uzyskają, będą pracować dla wszystkich mieszkańców powiatu. Pracować w koalicji. Koalicja to także kompromisy. Wierzymy, że nasze postulaty będą możliwe do zrealizowania.
Jednym z priorytetów jest szpital. - Chcemy, że powiat dalej inwestował w szpital, żeby pacjenci trafiali w warunki komfortowe, bezpieczne, czuli się zaopiekowani. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować remonty w szpitalu, zakup nowoczesnego sprzętu – mówiła Katarzyna Wysocka. - Chcemy wprowadzić, we współpracy z gminami, bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie. Z organizacjami pozarządowymi będziemy promować zdrowy tryb życia i profilaktykę chorób cywilizacyjnych.
O nowoczesnym szkolnictwie mówił Adam Mróz: - Zainwestowaliśmy bardzo dużo w infrastrukturę, w której kształcimy młodych ludzi, ale także w kształcenie kadr, nauczycieli. Dzisiaj możemy mówić o reaktywacji kształcenia zawodowego, tylko naszym zadaniem jest przekonywanie rodziców, młodych osób, że warto uczyć się zawodu, nie zamykając się na maturę i studia. 
Wyszkowscy Demokraci uważają, że baza sportowa szkół powinna być lepiej wykorzystywana po zajęciach szkolnych. - I to jest zadanie dla zreformowanego Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu – podkreślił Adam Mróz. - To instytucja, która musi szukać nowych rozwiązań. Jest nieco zastała, trochę za mało aktywna, a możliwości i potrzeby są ogromne. To chociażby spięcie w jedną ofertę turystyczną ofert wszystkich gmin powiatu. To także nowy kalendarz atrakcyjnych imprez całego powiatu.
Demokraci mają też pomysł na wypromowanie poza powiat imprezy, jaką ma być piknik militarny. - To duże przedsięwzięcie, wielowątkowe, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inscenizacje, konkursy, koncerty. Takie imprezy są organizowane na terenie powiatu. Chcemy zrobić z tego jedną sztandarową imprezę chociażby opartą o linię Bugu, gdzie wydarzeń historycznych jest wiele – sprecyzował Adam Mróz. - Nie wykluczamy zmiany siedziby POKiS-u. Dzisiejsza lokalizacja uniemożliwia realizację tych zadań. Mówimy o dosprzętowieniu, wzmocnieniu kadrowym.
Obecny wicestarosta widzi konieczność zreorganizowania niektórych wydziałów starostwa: - Zaprojektowaliśmy nowy punkt obsługi wydziału komunikacji przy ul. Dworcowej. Za cel stawiamy sobie szybką i przyjazną obsługę, wyeliminowanie kolejek, przestrzenne pomieszczenia, w których można usiąść i poczekać, wprowadzenie kolejkomatu. Przeniesienie wydziału komunikacji umożliwi pewne przesunięcia. Myślimy o przesunięciach wydziałów, które dziś funkcjonują w kilku lokalizacjach. 
Budowa strzelnicy to – jak przyznał Marek Siekierski – ostatnio modny pomysł. - Widzimy taką potrzebę. Broń to nie tylko urządzenie do zabijania, ale też urządzenie, dzięki któremu uczymy się odpowiedzialności, przewidywalności - uważa. - Taka strzelnica była na terenie Wyszkowa, wiele lat temu została zlikwidowana. W trakcie rozmów z mieszkańcami cały czas przewija się pomysł jej budowy. To wcale nie jest tak bardzo kosztowna sprawa. 
- Bezpośrednio po wyborach, mam nadzieję, że dla nas skutecznych, zorganizujemy spotkanie ze środowiskami strzeleckimi. To nie musi być przedsięwzięcie realizowane z budżetu powiatu. Może być w partnerstwie lub zupełnie prywatne – dodał Adam Mróz. - Zapotrzebowanie na postawy proobronne również jest kształtowane. Spotyka się z zainteresowaniem ze strony młodzieży.
Demokraci chcieliby kontynuować budowę ścieżki rowerowej z Wyszkowa do Leszczydołu-Nowin. - Powstaje dużo ścieżek rowerowych w różnych kierunkach. Ale wciąż jest ich mało, nie zawsze są budowane w sposób zabezpieczający potrzeby rowerzystów – ocenił Jerzy Sitek. - Przykładem fajnej ścieżki jest ta w stronę Nadleśnictwa Wyszków, przez Leszczydół. Takich ścieżek przydałoby się więcej. W porozumieniu z nadleśnictwem chcemy taką ścieżkę kontynuować nawet do Porządzia. To by otworzyło bezpieczny ciąg komunikacyjny na tereny przecudnej urody. Walory przyrodnicze Wyszkowa i okolic są w dalszym ciągu do odkrycia, do pokazania. Potrzeba ścieżek rowerowych, przemyślanych szlaków turystycznych. 
- Nowy nadleśniczy widzi możliwość kontynuowania ścieżki w kierunku Ochudna i Porządzia. Mamy wiele dróg powiatowych, przy których taka infrastruktura musi powstawać – dodał Adam Mróz.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku