Poważna zmiana dla kandydatów!

Wybory 2018

Poważna zmiana dla kandydatów!

16.08.2018
autor: Red.
Zmiany w ordynacji wyborczej do samorządu wprowadziły ograniczenia w kandydowaniu.
W najbliższych wyborach samorządowych będzie można kandydować jednocześnie na radnego gminy i na wójta (burmistrza, prezydenta miasta) lecz jedynie w tej samej gminie i pod warunkiem zamieszkiwania na jej terenie. Niedopuszczalne będzie natomiast jednoczesne kandydowanie na radnego powiatu lub radnego sejmiku województwa i na wójta (burmistrza, prezydenta miasta), a także kandydowanie na radnego gminy i wójta (burmistrza prezydenta miasta) w różnych gminach. Kandydat może ubiegać się o fotel wójta, burmistrza lub prezydenta miasta tylko w jednym miejscu.
Dotychczas można było kandydować jednocześnie na radnego i na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w tej samej bądź innej gminie. Dopuszczalne było także jednoczesne kandydowanie na radnego powiatu lub radnego województwa i na wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kalendarz wyborczy

Kalendarz wyborczy

Państwowa Komisja Wyborcza podała kalendarz wyborczy przed wyborami samorządowymi, które – przypomnijmy – odbędą się 21 października. O utworzeniu komitetu wyborczego należy powiadomić do 27 sierpnia. Na zgłoszenie kandydatów na radnych komitety będą miały czas do 17 września, kandydatów na wójtów i burmistrza - do 26 września.
zobacz więcej
To nas różni od innych komitetów

To nas różni od innych komitetów

- Obietnice, które składamy, są możliwe do spełnienia, oparte o możliwości finansowe gminy Wyszków, budżetu i pozyskania środków zewnętrznych. Być może na tle innych obietnic wyborczych wyglądały nieco skromnie, ale walor racjonalności jest o wiele ważniejszy – mówił kandydat na burmistrza Grzegorz Nowosielski podczas konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą trzech komitetów: Wspólnoty Samorządowej, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej i Wyszkowskich Demokratów.
zobacz więcej
Gmina musi nadążyć za rozwojem sołectw

Gmina musi nadążyć za rozwojem sołectw

Chcemy być tymi, którzy równo traktują mieszkańców miasta i ościennych miejscowości. Żeby w kwestii inwestycji równo traktować wszystkie sołectwa, nie tylko te, gdzie sołtysi czy radni są po stronie burmistrza – na sobotniej konferencji prasowej mówił Dariusz Andrzejewski, kandydat na burmistrza komitetu Masz Wybór.
zobacz więcej
Realny wpływ na kierunek powiatu i miasta (foto)

Realny wpływ na kierunek powiatu i miasta (foto)

… chcą mieć kandydaci komitetu Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. Liderzy zaprezentowali się podczas konferencji prasowej 6 września.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom