Wyszkowska Dycha tym razem nocą (foto)

03.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się kolejny bieg Wyszkowska Dycha. W tym roku wyjątkowy, bo po raz pierwszy nocą. Na starcie, w sobotni wieczór, stanęło aż 298 zawodników.
Bieg, na który zaprosili Gmina Wyszków i Klub Biegacza Wyszków, miał rozpocząć się o zachodzie słońca, czyli dokładnie o godz. 20:48. Ponieważ jednak nie wszyscy zawodnicy zarejestrowali się o czasie, sygnał startu dano z kilkuminutowym opóźnieniem. Zawodnicy biegli na trzech dystansach: 2, 6 i 10 km. Biegli mieszkańcy Wyszkowa i wielu, nie tylko okolicznych, miejscowości.
Na dystansie 10 km najszybsi byli mieszkańcy Warszawy: I miejsce zajął Jakub Wiśniewski, II – Tomasz Roszkowski, III – Tomasz Lipiec (chodziarz, w latach 2005 – 2007 minister sportu).
Wśród pań I miejsce zajęła Ula Przygoda z Łowicza, II – Magdalena Nizińska z Wyszkowa, III – Izabela Gudanis, również z Wyszkowa.
Na podium dystansu 6 km nie stanął żaden z zawodników z Wyszkowa. Jako pierwszy metę pokonał Maciej Małecki z Warszawy, jako drugi – Dawid Leśniakiewicz, również z Warszawy, trzeci – Rafał Policzuk z Zaczerlan.
Wśród pań z pucharu za I miejsce ciszyła się Anna Urbaniak, II – Monika Wojno z Jabłonny, III – Katarzyna Odojewska.
Na najkrótszym dystansie 2 km pierwszy był Przemysław Oleksiak z Wyszkowa, drugi – Szymon Skwarski z Łochowa, trzeci – Jarosław Chrabałowski z Warszawy.
Wśród pań najszybciej pokonała go Wiktoria Trombik z Warszawy, kolejne były mieszkanki Wyszkowa: Barbara Zwalińska i Natalia Sieńkowska.
Wśród wszystkich zawodników rozlosowano dodatkowe upominki. Wyjątkowe wyróżnienie – karnet do tunelu aerodynamicznego – ufundowała huta Ardagh Glass dla zawodnika, który dobiegnie na metę jako 41. Taki numer znajduje się na spodzie wyprodukowanych w firmie butelek. Nagrodę zdobył Paweł Kliglich z Wołomina.