WĘDKARSTWO: Pamięci Pięciu (foto)

Sport

WĘDKARSTWO: Pamięci Pięciu (foto)

28.07.2017
autor: Mariusz Kuchta
Relacja uczestników XVI Mistrzostw Wyszkowa w Wędkarstwie Morskim "Pamięci Pięciu" pod patronatem burmistrza Wyszkowa.
20 lipca 2017 godzina 11:03 po uroczystej odprawie której dokonał Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski i Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki (będący jednocześnie uczestnikiem zawodów) –  siedemnastu szczęśliwców rusza do Kołobrzegu.  
Drobne przygody drogowe powodują, iż na miejsce docieramy po 24. Szybkie przepakowanie bagaży rozlokowanie w kajutach i o godzinie 1:00 wychodzimy z portu. Po siedmiu godzinach rejsu następuje losowanie stanowisk i rozpoczyna się pierwsza odsłona. Stan morza 4, spory wiatr, niezbyt wiele ryb, ale walczymy dzielnie. Po pierwszym dniu największą ilością ryb wylegitymował się kolega Jerzy Musiał, natomiast najdłuższa ryba ma prawie 60cm.
Jesteśmy na wyspie. Szyper przynosi z Kapitanatu złe wieści – prognoza na kolejne dni nie daje szansy na planową realizację imprezy.
W sobotę wychodzimy z portu o 4 rano, wita nas przepiękny wschód słońca. Kolega Arkadiusz Brejnak przy asyście wszystkich uczestników powierza wodom Bałtyku pamiątkowy wieniec „PAMIĘCI PIĘCIU”,  Szyper zgodnie z morską tradycją kończy ceremonię przeciągłym dźwiękiem pokładowej syreny…
Drugą turę zawodów rozpoczynamy kręcąc się schowani cały  czas za wyspą. Trafiają się pojedyncze ryby, jeden z kolegów łowi dublet „diabłów morskich”, kolejny dwa tubisy.   Godzina 11, koniec zawodów. Po szybkim podliczeniu okazuje się, że ten dzień wygrał kolega Andrzej Spychalski.  
Szykuje się sztorm - wracamy. Do Kołobrzegu dopływamy przed 19, szybko ustawiamy na nabrzeżu banery reklamowe naszych sponsorów i prezesi Dionizy Ziemiecki z Wiesławem Piaseckim przeprowadzają ceremonię wręczenia nagród. Jest duża radość, zwycięzcy pocieszają przegranych, a wszyscy pomimo lekkiego niedosytu życzą sobie szybko kolejnej takiej imprezy.    
Po podsumowaniu dwóch dni zmagań Mistrzem Wyszkowa w Wędkarstwie Morskim na rok 2017 został kolega Andrzej Spychalski, I Wicemistrzem kolega Marcin Romański, II Wicemistrzem kolega Wiesław Piasecki. Największą rybę zawodów złapał kolega Marcin Romański, a nagrodę Fair Play otrzymał kolega Andrzej Spychalski. 
     
       
                                                                           z wędkarskim pozdrowieniem Mariusz Kuchta
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan