Sport

2 / 3

UNIHOKEJ: Zwycięskie Jedynka i Zabrodzie

22.03.2019
autor: Łukasz Sienkiewicz, Maciej Mędrzycki, opr. red.
Zawody Powiatowe Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju chłopców odbyły się 17 marca w szkole w Somiance. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, złożona z uczniów klas VII. Najmłodsi zawodnicy pokazali klasę i hart ducha. Zapewnili sobie awans do turnieju międzypowiatowego i szansę na udział w wojewódzkiej rywalizacji.
Dzień wcześniej w Somiance odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe w Unihokeju Dziewcząt - zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.

 
Zwycięstwo wywalczyli podczas ciężkiej i nierównej walki ze starszymi kolegami z gimnazjów: w Zabrodziu, Rząśniku, Somiance oraz nr 1 w Wyszkowie.
Skład drużyny zwycięskiej: Jakub Skoczeń, Alan Krawczyk, Bartosz Trzciński, Mikołaj Gołębiewski, Krystian Skrocki, Bartosz Chawłowski, Jakub Wojciechowski, Maks Martyna, Kamil Durka, Błażej Radecki. Trener: Łukasz Sienkiewicz.
- GRATULACJE! Wspaniała nagroda za trud i wysiłek włożony na wszystkich treningach. Dziękuję – mówi trener zwycięskiej drużyny.
 
W Powiatowych Igrzyskach Sportowych w Unihokeju Dziewcząt  (roczniki 2003-2005), które odbyły się 16 marca w Somiance, I miejsce zajęły  uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
W zawodach rywalizowały drużyny będące mistrzami poszczególnych gmin powiatu: SP1  i  SP5 Wyszków, SP Rząśnik, SP Somianka i SP Zabrodzie, w systemie „każdy z każdym”. Za zwycięstwo otrzymywała 2 punkty, za remis 1. W przypadku takiej samej liczby punktów, decydował wynik meczu bezpośredniego, a następnie zdobyte i stracone bramki.
 
Wyniki meczów
  • SP 1 Wyszków – SP 5 Wyszków 1:0
  • SP Somianka – SP Rząśnik 1:0
  • SP Zabrodzie – SP1 Wyszków 3:0
  • SP Rząśnik – SP5 Wyszków 1:1
  • SP 1 Wyszków – SP Somianka 0:0
  • SP Zabrodzie – SP Rząśnik 1:0
  • SP 5 Wyszków – SP Somianka 0:0
  • SP Rząśnik – SP 1 Wyszków 0:0
  • SP Somianka – SP Zabrodzie 0:2
  • SP 5 Wyszków – SP Zabrodzie 0:1
Klasyfikacja końcowa
I miejsce – SP Zabrodzie (Aleksandra Klusek, Oliwia Staśkiewicz, Martyna Chmiel, Łucja Sykulska, Oliwia Dana, Justyna Topolewska, Klaudia Napłoszek, Martyna Chuda – kapitan, opiekun – Maciej Mędrzycki),
II – SP Somianka, 
III – SP1 Wyszków, IV – SP Rząśnik i SP5 Wyszków (ex aequo)
 
Najlepszą zawodniczką została Oliwia Dana z SP w Zabrodziu. 
 
Drużyny z miejsc I-III zostały udekorowane pamiątkowymi medalami, dyplomem i pucharem. Zwyciężczynie będą reprezentować powiat wyszkowskiego na szczeblu międzypowiatowym. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom