Sport

1 / 3

UNIHOKEJ: Zwycięskie Jedynka i Zabrodzie

22.03.2019
autor: Łukasz Sienkiewicz, Maciej Mędrzycki, opr. red.
Zawody Powiatowe Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju chłopców odbyły się 17 marca w szkole w Somiance. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, złożona z uczniów klas VII. Najmłodsi zawodnicy pokazali klasę i hart ducha. Zapewnili sobie awans do turnieju międzypowiatowego i szansę na udział w wojewódzkiej rywalizacji.
Dzień wcześniej w Somiance odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe w Unihokeju Dziewcząt - zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.

 
Zwycięstwo wywalczyli podczas ciężkiej i nierównej walki ze starszymi kolegami z gimnazjów: w Zabrodziu, Rząśniku, Somiance oraz nr 1 w Wyszkowie.
Skład drużyny zwycięskiej: Jakub Skoczeń, Alan Krawczyk, Bartosz Trzciński, Mikołaj Gołębiewski, Krystian Skrocki, Bartosz Chawłowski, Jakub Wojciechowski, Maks Martyna, Kamil Durka, Błażej Radecki. Trener: Łukasz Sienkiewicz.
- GRATULACJE! Wspaniała nagroda za trud i wysiłek włożony na wszystkich treningach. Dziękuję – mówi trener zwycięskiej drużyny.
 
W Powiatowych Igrzyskach Sportowych w Unihokeju Dziewcząt  (roczniki 2003-2005), które odbyły się 16 marca w Somiance, I miejsce zajęły  uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
W zawodach rywalizowały drużyny będące mistrzami poszczególnych gmin powiatu: SP1  i  SP5 Wyszków, SP Rząśnik, SP Somianka i SP Zabrodzie, w systemie „każdy z każdym”. Za zwycięstwo otrzymywała 2 punkty, za remis 1. W przypadku takiej samej liczby punktów, decydował wynik meczu bezpośredniego, a następnie zdobyte i stracone bramki.
 
Wyniki meczów
  • SP 1 Wyszków – SP 5 Wyszków 1:0
  • SP Somianka – SP Rząśnik 1:0
  • SP Zabrodzie – SP1 Wyszków 3:0
  • SP Rząśnik – SP5 Wyszków 1:1
  • SP 1 Wyszków – SP Somianka 0:0
  • SP Zabrodzie – SP Rząśnik 1:0
  • SP 5 Wyszków – SP Somianka 0:0
  • SP Rząśnik – SP 1 Wyszków 0:0
  • SP Somianka – SP Zabrodzie 0:2
  • SP 5 Wyszków – SP Zabrodzie 0:1
Klasyfikacja końcowa
I miejsce – SP Zabrodzie (Aleksandra Klusek, Oliwia Staśkiewicz, Martyna Chmiel, Łucja Sykulska, Oliwia Dana, Justyna Topolewska, Klaudia Napłoszek, Martyna Chuda – kapitan, opiekun – Maciej Mędrzycki),
II – SP Somianka, 
III – SP1 Wyszków, IV – SP Rząśnik i SP5 Wyszków (ex aequo)
 
Najlepszą zawodniczką została Oliwia Dana z SP w Zabrodziu. 
 
Drużyny z miejsc I-III zostały udekorowane pamiątkowymi medalami, dyplomem i pucharem. Zwyciężczynie będą reprezentować powiat wyszkowskiego na szczeblu międzypowiatowym. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku