TENIS: Bardzo udane babskie granie (foto)

Sport

TENIS: Bardzo udane babskie granie (foto)

25.09.2019
autor: mjk
„Babskie Granie” - tak nazywał się pierwszy turniej tenisowy dla kobiet, który odbył się na korcie w Rybienku Leśnym w sobotę 21 września. Najlepsza spośród ośmiu tenisistek była Monika Wultańska.
Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”.
W grupie A grały Joanna Borkowska- Sergiejuk, Małgorzata Wyszyńska, Klaudia Szczerba i Magdalena Ratyńska. W zaciętym meczu o pierwsze miejsce w grupie K. Szczerba wygrała 7:6 z M. Ratyńską.
W grupie B zdecydowanie dominowała Monika Wultańska, która dwie przeciwniczki (Iwona Suchodolska i Agata Wyszyńska) pokonała 6:0, a trzeciej (Joanna Przychodzień) pozwoliła na zdobycie honorowego punktu.
W półfinale M. Wultańska także bez straty gema pokonała Magdalenę Ratyńską. W drugim meczu półfinałowym gra była bardzo wyrównana, jednak K. Szczerba pokonała ostatecznie J. Przychodzień 6:4. Ta ostatnia w pojedynku o trzecie miejsce pokonała M. Ratyńską 6:1.
Wielki finał był naprawdę zaciętym pojedynkiem. Monika Wultańska pokonała po trzech kwadransach gry Klaudię Szczerbę 6:4 i została triumfatorką pierwszego „Babskiego Grania”.

W najbliższą sobotę na korcie w Rybienku Leśnym odbędzie się turniej Rybienko Open Series Masters 2019, w którym wystąpi ośmiu najlepszych graczy z cyklu turniejów, które odbywały się w Rybienku od kwietnia.

Sponsorzy Babskiego Grania (Dr Nina Wiśniewska, Instytut Piękna i Estetyki Tanrei, Bianco Moda Włoska, Ost-Med Centrum Rehabilitacji Ruchowej, Flash Moda, Doris Studio Paznokci, Gracja Salon Kosmetyczny) ufundowali vouchery o łącznej wartości 1900 zł.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom