SPORTY MOTOROWE: Udana Barbórka Kacpra Terlikowskiego

11.12.2019

Świetnie wypadł w 57. Rajdzie Barbórki Kacper Terlikowski. W całym rajdzie był piętnasty, a Kryterium Asów na Karowej zajął doskonałe dziewiąte miejsce.

Zaczęło się nienajlepiej. Na pierwszym odcinku specjalnym Kacper z pilotem Patrykiem Rybarczykiem zajęli 52. miejsce. Na drugim poprawili się o piętnaście pozycji. Trzeci OS to bardzo dobra jazdy naszego kierowcy i 16. pozycja. Jeszcze lepiej Kacper zaprezentował się na czwartej próbie, rozgrywanej na Autodromie Bemowo – zajął 13. miejsce i dzięki temu awansował na 26 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa kolejne OS-y odbywały się na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu. Tam poszło naszej załodze wyśmienicie – najpierw 14. a potem 10. miejsce to naprawdę bardzo wyniki, biorąc pod uwagę fakt, że w rajdzie startowali tacy zawodnicy jak Kajetanowicz czy Bouffier. Dzięki dobrej jeździe na ostatnich odcinkach specjalnych Kacper Terlikowski zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało przepustkę do Kryterium Asów na Karowej, najbardziej prestiżowego i najbardziej widowiskowego odcinka specjalnego.

W 2019 roku najlepszy w tej rywalizacji okazał się Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiesta WRC, który także został po raz siódmy z rzędu zwycięzcą Barbórki. Ale nas najbardziej ucieszył wynik Kacpra Terlikowskiego, który zajął świetne dziewiąte miejsce (w zeszłym roku był dziesiąty). To bardzo udany koniec udanego sezonu rajdowego.