SPORT SZKOLNY: Podsumowanie sezonu 2016/17

Sport

SPORT SZKOLNY: Podsumowanie sezonu 2016/17

27.06.2017
autor: mjk
Ponad sześćdziesiąt różnych zawodów w ciągu roku szkolnego 2016/17 zorganizował Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w blisko 20 konkurencjach. Rywalizację zakończyło podsumowanie, które odbyło się 20 czerwca.

Szkoły podstawowe:
W szkołach podstawowych odbyły się następujące zawody:
-    Minipiłka nożna dziewcząt i chłopców.
-    Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Minipiłka koszykowa dziewcząt i chłopców.
-    Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców.
-    Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.
-    Unihokej dziewcząt i chłopców.
-    Minipiłka siatkowa dziewcząt i chłopców.
-    Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Mini piłka ręczna dziewcząt i chłopców.
-    Ringo (gra mieszana).
-    Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców.

Największe sukcesy w kategorii szkół podstawowych:
Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:
I miejsca:
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Jakub Sema, Szymon Sadowski
• SP nr 5 w Wyszkowie – mini piłka siatkowa chłopców
II miejsca:
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływa-nie dziewcząt – Natalia Skoczeń
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływa-nie chłopców – Bartosz Kucharczyk
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – sztafeta
III miejsca:
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Hanna Sosnowska, Zuzanna Kozłowska, Julia Salwin

Mistrzostwa międzypowiatowe:
I miejsca:
• SP nr 1 w Wyszkowie – mini piłka ręczna dziewcząt
• SP nr 1 w Wyszkowie – mini piłka ręczna chłopców
• SP nr 5 w Wyszkowie – mini piłka siatkowa chłopców
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Julia Śniadała, Hanna Sosnowska, Julia Salwin, Zuzanna Kozłowska, Natalia Skoczeń, Izabela Gruchalska, Barbara Więch, Adrianna Wyszyńska
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – sztafeta
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Jakub Morka, Bartosz Kucharczyk, Szymon Sadowski, Dominik Szymański, Wiktor Wasilewski, Piotr Wilczyński
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – sztafeta
II miejsca:
• SP nr 5 w Wyszkowie – mini piłka siatkowa dziewcząt  
• SP nr 5 w Wyszkowie  – indywidualne biegi przełajowe – Barbara Więch
• SP w Zabrodziu – unihokej chłopców
• SP nr 1 w Wyszkowie – mini piłka koszykowa chłopców
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Antonina Gołębiewska, Wiktoria Hilak, Oliwia Ostaszewska, Sandra Łysik, Wiktoria Gierek, Melania Kaźmierczak, Zuzanna Piwo-wska, Aleksandra Kwiatkowska
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – sztafeta
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Fabian Dyga, Jakub Napiórkowski, Rafał Łysik, Nikodem Narowski, Filip Szczesny, Jakub Sema, Mateusz Szymański
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców –  sztafeta
III miejsca:
• SP nr 5 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Mateusz Borek, Jakub Gajewski, Kasjan Szwejda
• SP w Ulasku – indywidualne biegi przełajowe – Kacper  Wykowski


Gimnazja:
W gimnazjach odbyły się następujące zawody:
-    Piłka nożna dziewcząt i chłop-ców.
-    Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców.
-    Piłka ręczna dziewcząt i chłopców.
-    Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców.
-    Unihokej dziewcząt i chłopców.
-    Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.
-    Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.
-    Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Ringo (gra mieszana).
-    Lekka Atletyka kl. I-II i kl. III dziewcząt i chłopców.

Największe sukcesy w kategorii gimnazjów:
Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego:
I miejsca:
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka siatkowa chłopców
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka nożna chłopców
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – JowitaKrawczyk
II miejsca:
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Kacper Jadzewski, Mateusz Jaszewski, Hubert Szczęsny
III miejsca:
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Julia Borzymek
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – sztafeta

Mistrzostwa międzypowiatowe:
I miejsca:
• Gimnazjum  w Somiance – piłka nożna dziewcząt
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka nożna chłopców
• Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie – piłka koszykowa chłopców
• Gimnazjum w Rybnie – indywidualne zawody w Lekkiej Atletyce – Szymon Rzemek
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Małgorzata Końska, Klaudia Król, Vanessa Rakowiecka,  Alicja Dąbrowska, Julia Borzymek, Jowita Krawczyk
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – sztafeta
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Antoni Depta, Aleksander Wyszyński, Hubert Szczesny, Mateusz Jaszewski
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – sztafeta

II miejsca:
• Gimnazjum w Rząśniku – indywidualne biegi przełajowe – Martyna Jechna
• Gimnazjum w Długosiodle – indywidualne biegi przełajowe – Piotr Wiciński
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka siatkowa chłopców
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka siatkowa dziewcząt
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – Aleksandra Gołębiewska, Aleksandra Depta, Klaudia Jackiewicz, Dominika Jackiewicz, Emilia Purgacz
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie dziewcząt – sztafeta
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Kacper Ponichtera, Patryk Kowalczyk, Dawid Apelski, Maciej Sosnowski, Kacper Jaszewski, Kajetan Depta, Piotr Gorczyński,
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców –  sztafeta
III miejsca:
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe – Natalia Skoczeń
• Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie – indywidualne biegi przełajowe – Antoni Dziubiel
• Gimnazjum w Zabrodziu – unihokej dziewcząt
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka ręczna dziewcząt
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – piłka ręczna chłopców
• Gimnazjum w Rząśniku – drużynowy tenis stołowy dziewcząt
• Gimnazjum w Rybnie – indywidualne zawody w Lekkiej Atletyce – Piotr Sieńkowski
• Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie – pływanie chłopców – Kajetan Augustynik


Szkoły ponadgimnazjalne:
W szkołach ponadgimnazjalnych odbyły się następujące zawody:
-    Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
-    Piłka nożna dziewcząt i chłopców (boisko sztuczne).
-    Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców.
-    Tenis stołowy dziewcząt i chłopców.
-    Tenis stołowy debel dziewcząt i chłopców.
-    Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców.
-    Pływanie dziewcząt i chłopców.
-    Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców.
-    Piłka ręczna dziewcząt i chłopców.
-    Lekka atletyka dziewcząt i chłopców.

Nasi zawodnicy ze szkół ponadgimnazjalnych w tym roku, niestety, nie wywalczyli czołowych pozycji na mistrzostwach wojewódzkich i zawodach międzypowiatowych. Najlepsze były dwa siódme miejsca w indywidualnych biegach przełajowych, które wywalczyli Bartosz Samsel (I LO w Wyszkowie) oraz Dariusz Bulecki (CEZiU w Wyszkowie).


Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star