SIATKÓWKA: Trzeci puchar zdobyty (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Trzeci puchar zdobyty (foto)

26.11.2018
autor: EB
Puchar Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Norwida” wywalczyła podczas III Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych, który odbył się 24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, drużyna PTM Fitland Wyszków. Miejsca na podium zajęły także drużyny: II – W stronę słońca i III – Czosnki.
W rywalizacji uczestniczyło 8 drużyn. Mecze (sety do 15 pkt. i do dwóch wygranych) rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach. Drużyny w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy:
A – LO Norwid (kpt. Olaf Mikołajczyk), Grzybiarze (kpt. Marcin Pieniążek), Koneserzy (kpt. Rafał Grzybowski) i Czosnki (kpt. Karolina Borzymek),
B – Paka Team (kpt. Kacper Pakieła), Batony (kpt. Kacper Chojecki), W stronę słońca (kpt. Piotr Topolewski) i PTM Fitland (kpt. Piotr Jurczyk).
W półfinale zespół Czosnków przegrał z drużyną W stronę słońca 1:2, PTM Fitland pokonał Grzybiarzy 2:0. W meczu finałowym PTM Fitland potwierdził swoją klasę, pokonując W stronę słońca 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Czosnków i Grzybiarzy (w fazie grupowej również wygrały Czosnki, ale wynikiem 2:1).
Jednak podczas Jesiennego Pikniku Sportowego liczy się nie tylko rywalizacja sportowa i wyniki, ale przede wszystkim integracja i wspaniała atmosfera, o co troszczą się organizatorzy – stowarzyszenie i I LO. Na boisku i w jesiennej kawiarence spotykają się ludzie w różnym wieku, wielu wśród nich to absolwenci liceum, którym towarzyszą rodziny, przyjaciele, znajomi. Korzystają z zaproszenia na turniej, bo nadal przyjaźnią się z siatkówką, która była ich pasją w latach licealnych. Cieszy, że drużynę turniejową potrafią sobie zorganizować też młodzi adepci siatkówki ze szkoły podstawowej. Jeden z absolwentów zaprosił do drużyny kolegów studentów z Politechniki Warszawskiej.
Wszystkim ogromnie smakuje jesienny żurek, który już trzeci rok z rzędu gotują specjalnie dla zmęczonych siatkarzy i ich wiernych kibiców panie kucharki z licealnego internatu.
Ten turniej wyróżnia się też tym, że w każdej drużynie jest miejsce przynajmniej dla jednej siatkarki. Wybrani zostali więc najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik turnieju. Statuetki otrzymali Karolina Borzymek i Kamil Bodzon.

Składy zwycięskich drużyn:
PTM Fitland Wyszków: Piotr Jurczyk, Kamil Grzybowski, Bartosz Karłowicz, Artur Dudek, Artur Szymański, Bartosz Przesmycki, Martyna Cholewińska, Krzysztof Skoczeń i Adrian Grzybowski
W stronę słońca: Piotr Topolewski, Sandra Czyż, Marcin Piechociński, Dawid Dąbrowski, Maciej Pasek, Mateusz Augustyniak, Magdalena Osik i Kamil Bodzon
Czosnki: Karolina Borzymek, Cezary Borzymek, Michał Urbaniak, Bartek Wartecz-Wartecki, Mateusz Obrębski, Michał Penkul, Patryk Kamieniecki

W konkursie na celność zagrywki zwyciężył jeden z najmłodszych zawodników turnieju Kacper Abramczyk. W nagrodę dostał piłkę z podpisami mistrzów świata w siatkówce: Bartosza Kwolka i Damiana Wojtaszka oraz reprezentanta Polski Piotra Gacka.
Imprezę chwalą uczestnicy, zadowoleni są organizatorzy, ale taki jej kształt możliwy jest przede wszystkim dzięki niezawodnym sponsorom – Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu (fundator medali, pucharów i nagród), PSS Społem oraz Piekarni IWO z Obrytego.
Organizatorzy dziękują wszystkim siatkarkom i siatkarzom, szczególnie kapitanom, którym udało się zebrać tak wspaniałe składy, a także ratownikom z Harcerskiego Klubu Ratowniczego, którzy od 3 lat sprawują opiekę medyczną nad zawodnikami – w tym roku to Martyna Kacperska i Franek Tchórzewski.
Spikerką turnieju była licealistka Julia Borzymek
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom