SIATKÓWKA: Trzeci puchar zdobyty (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Trzeci puchar zdobyty (foto)

26.11.2018
autor: EB
Puchar Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Norwida” wywalczyła podczas III Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych, który odbył się 24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, drużyna PTM Fitland Wyszków. Miejsca na podium zajęły także drużyny: II – W stronę słońca i III – Czosnki.
W rywalizacji uczestniczyło 8 drużyn. Mecze (sety do 15 pkt. i do dwóch wygranych) rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach. Drużyny w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy:
A – LO Norwid (kpt. Olaf Mikołajczyk), Grzybiarze (kpt. Marcin Pieniążek), Koneserzy (kpt. Rafał Grzybowski) i Czosnki (kpt. Karolina Borzymek),
B – Paka Team (kpt. Kacper Pakieła), Batony (kpt. Kacper Chojecki), W stronę słońca (kpt. Piotr Topolewski) i PTM Fitland (kpt. Piotr Jurczyk).
W półfinale zespół Czosnków przegrał z drużyną W stronę słońca 1:2, PTM Fitland pokonał Grzybiarzy 2:0. W meczu finałowym PTM Fitland potwierdził swoją klasę, pokonując W stronę słońca 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Czosnków i Grzybiarzy (w fazie grupowej również wygrały Czosnki, ale wynikiem 2:1).
Jednak podczas Jesiennego Pikniku Sportowego liczy się nie tylko rywalizacja sportowa i wyniki, ale przede wszystkim integracja i wspaniała atmosfera, o co troszczą się organizatorzy – stowarzyszenie i I LO. Na boisku i w jesiennej kawiarence spotykają się ludzie w różnym wieku, wielu wśród nich to absolwenci liceum, którym towarzyszą rodziny, przyjaciele, znajomi. Korzystają z zaproszenia na turniej, bo nadal przyjaźnią się z siatkówką, która była ich pasją w latach licealnych. Cieszy, że drużynę turniejową potrafią sobie zorganizować też młodzi adepci siatkówki ze szkoły podstawowej. Jeden z absolwentów zaprosił do drużyny kolegów studentów z Politechniki Warszawskiej.
Wszystkim ogromnie smakuje jesienny żurek, który już trzeci rok z rzędu gotują specjalnie dla zmęczonych siatkarzy i ich wiernych kibiców panie kucharki z licealnego internatu.
Ten turniej wyróżnia się też tym, że w każdej drużynie jest miejsce przynajmniej dla jednej siatkarki. Wybrani zostali więc najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik turnieju. Statuetki otrzymali Karolina Borzymek i Kamil Bodzon.

Składy zwycięskich drużyn:
PTM Fitland Wyszków: Piotr Jurczyk, Kamil Grzybowski, Bartosz Karłowicz, Artur Dudek, Artur Szymański, Bartosz Przesmycki, Martyna Cholewińska, Krzysztof Skoczeń i Adrian Grzybowski
W stronę słońca: Piotr Topolewski, Sandra Czyż, Marcin Piechociński, Dawid Dąbrowski, Maciej Pasek, Mateusz Augustyniak, Magdalena Osik i Kamil Bodzon
Czosnki: Karolina Borzymek, Cezary Borzymek, Michał Urbaniak, Bartek Wartecz-Wartecki, Mateusz Obrębski, Michał Penkul, Patryk Kamieniecki

W konkursie na celność zagrywki zwyciężył jeden z najmłodszych zawodników turnieju Kacper Abramczyk. W nagrodę dostał piłkę z podpisami mistrzów świata w siatkówce: Bartosza Kwolka i Damiana Wojtaszka oraz reprezentanta Polski Piotra Gacka.
Imprezę chwalą uczestnicy, zadowoleni są organizatorzy, ale taki jej kształt możliwy jest przede wszystkim dzięki niezawodnym sponsorom – Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu (fundator medali, pucharów i nagród), PSS Społem oraz Piekarni IWO z Obrytego.
Organizatorzy dziękują wszystkim siatkarkom i siatkarzom, szczególnie kapitanom, którym udało się zebrać tak wspaniałe składy, a także ratownikom z Harcerskiego Klubu Ratowniczego, którzy od 3 lat sprawują opiekę medyczną nad zawodnikami – w tym roku to Martyna Kacperska i Franek Tchórzewski.
Spikerką turnieju była licealistka Julia Borzymek
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku