SIATKÓWKA: Sukces UKS Polonez

Sport

SIATKÓWKA: Sukces UKS Polonez

05.10.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Młodzicy UKS Polonez w ostatni weekend w Kobyłce i Wołominie rozegrali turniej klasyfikacyjny przed rozgrywkami Mazowieckiej Ligi Młodzików. Oba zespoły zakończyły zawody sukcesami.
Pierwsza drużyna, składająca się z uczniów II klasy gimnazjum wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała do I ligi. Trener Maciej Główczyński był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy w I lidze będą grali z najmocniejszymi młodymi drużynami Mazowsza.
Drugi zespół, trenowany przez Martę Wójcik to debiutanci, uczniowie VII klasy. Dlatego awans do II ligi mazowieckiej należy uznać za spory sukces.
Widać, że obóz przygotowawczy UKS Polonez, który odbył się w dniach 3-13 sierpnia w Rucianem-Nidzie, dał dobre rezultaty.  Podczas obozu siedmiu trenerów trenowało ponad 75 młodych siatkarzy i, jak podkreślają uczestnicy, było to bardzo dobre przygotowanie do sezonu.
Turnieje młodzików odbywać się będą raz w miesiącu. Miejmy nadzieję, że młodych siatkarzy będziemy mogli gościć także w Wyszkowie.
Dwóch siatkarzy w kadrze
To nie koniec dobrych informacji z UKS Polonez. Dwóch wychowanków trenera Macieja Główczyńskiego znalazło się w kadrze młodzików Mazowsza. Antoni Ciskowski i Jan Przybyłowski zostali powołani już na czwartą konsultację kadry. To bardzo duże wyróżnienie dla siatkarzy spoza znanych siatkarsko miast Mazowsza.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom