SIATKÓWKA: Sukces siatkarzy UKS Polonez (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Sukces siatkarzy UKS Polonez (foto)

12.03.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Siatkarze UKS Polonez awansowali do finału mazowieckiego rozgrywek  młodzików. To wielki sukces młodych zawodników i trenera Macieja Główczyńskiego.
Aby awansować do turnieju półfinałowego siatkarze UKS Polonez rozegrali cztery turnieje. Z nich bezpośredni awans do finału wywalczyły KS Metro Warszawa oraz UKS Plas Warszawa. Wyszkowianie zajęli trzecie miejsce i dzięki temu mogli zostać organizatorem turnieju półfinałowego, kóry odbył się w sobotę i niedzielę.
Przeciwnikami naszych graczy byli  UMKS MOS Wola I Warszawa, MUKS Huragan I Wołomin KPS I Siedlce, KS Metro II Warszawa oraz UKS MKS MDK I Warszawa. Już sam skład turnieju pokazuje, że wyszkowianie w pokonanym polu zostawili drużyny z dużo bardziej rozwiniętych siatkarsko miast Mazowsza (choćby Radom czy Ostrołęka).
Sam turniej był bardzo emocjonujący, a walka o awans toczyła się do ostatniego meczu.
Po pierwszych trzech zwycięstwach siatkarze UKS Polonez byli w bardzo dobrej sytuacji. Potem przyszła jednak porażka z najlepszym zespołem zawodów MOS Wola Warszawa i przed ostanim pojedynkiem na awans z drugiego miejsca miały szansę trzy zespoły - KPS Siedlce oraz grające w decydującym starciu drużyny UKS Polonez i Huragan Wołomin. Z wyliczeń wynikało, że naszym siatkarzom do awansu potrzeba jednego seta.
Wyszkowianie zaczęli ten mecz świetnie, prowadzili w pier-wszej partii nawet 6 punktami, po czym nastąpiła punktowa seria wołominian. Niestety, w szeregi siatakrzy UKS wkradła się nerwowość i Huragan pierwszego seta wygrał. Margines błędu zawężył się maksymalnie.
Na szczęście drugiego seta podopieczni Macieja Główczyńskiego rozstrzygnęli, po walce, na swoją korzyść 25:23 i mimo przegrania decydującej partii mogli się cieszyć z awansu do finałowego turnieju, który odbędzie się za dwa tygodnie (24-25 marca w Warszawie). Z finałowej czwórki (trzy warszawskie kluby: Metro, Plas i MOS Wola oraz UKS Polonez) trzy zespoły awansują do ćwierćinałów Mistrzostw Polski.
Warto powiedzieć, że wyszkowski turniej zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie, a obserwowało go bardzo wielu kibiców, głośno dopingujących swoje zespoły.
Mecze UKS Polonez: 2:0 z MDK Warszawa (25:20, 25:20); 2:0 z KPS Siedlce (25:17, 25:17); 2:1 z Metrem Warszawa (25:23, 15:25, 15:10); 0:2 z MOS Wola Warszawa (15:25, 22:25) oraz 1:2 z Huraganem Wołomin (22:25, 25:23, 13:15).
Pozostałe spotkania: Huragan – Metro 2:0; Huragan – MOS 0:2; Huragan – KPS 0:2; Huragan – MDK 2:0; Metro – MOS 1:2; Metro – KPS 0:2; Metro – MDK 2:0. MOS – KPS 1:2; MOS – MDK 2:1; KPS – MDK 0:2.

Końcowa tabela:
1.    UMKS MOS Wola Warszawa I – 9 pkt. (sety 9:4)
2.    UKS Polonez Wyszków – 8 pkt. (7:5)
3.    MUKS Huragan I Wołomin – 8 pkt. (6:5)
4.    KPS I Siedlce – 8 pkt. (6:5)
5.    KS Metro II Warszawa – 6 pkt. (4:8)
6.    UKS MKS MDK I Warszawa – 6 pkt. (3:8)

UKS Polonez Wyszków: Kacper Górczyński, Kacper Trętowski, Jakub Kortiuk, Antoni Ciskowski, Nikodem Obrębski, Igor Jagielski, Jan Przybyłowski, Kacper Pakieła, Piotr Grześkiewicz, Norbert Chmielewski, Krzysztof Piątek, Jakub Telechowski, Hubert Warpas, Kamil Abramczyk.
Trener: Maciej Główczyński,  II trener Marta Wójcik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan