SIATKÓWKA: Siatkarka UKS Polonez medalistką Mistrzostw Polski (foto)

27.05.2019
autor: opr. mjk
Karolina Gizińska, uczennica klasy 8c w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, od pięciu lat trenuje piłkę siatkową w klasie sportowej. Od lipca 2018 r. jest również w kadrze Mazowsza rocznika 2005. Gra w niej  jako środkowa ataku z nr 8 na koszulce. W dniach 17.05.-19.05.2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych rozegrane zostały Mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich dziewcząt.
W grupie eliminacyjnej dziewczęta z Mazowsza spotkały się z rówieśniczkami z Podlasia, Wielkopolski i Dolnego Śląska. Tę część rywalizacji  zakończyły bez straty seta, wygrywając wszystkie mecze po 2:0.  W ćwierćfinale na drodze naszych dziewcząt stanęła drużyna z Małopolski, którą również pokonały  bez straty seta. W meczu półfinałowym przeciwniczkami  mazowszanek była drużyna reprezentująca województwo Zachodniopomorskie. Po zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu triumfowały przeciwniczki. W walce o brązowy medal siatkarki z naszego województwa nie dały żadnych szans koleżankom z Kujawsko-Pomorskiego i pewnie wygrały 2:0.
Nasze miasto już od dawna nie miało medalu w zawodach tej rangi w drużynowych sportach kobiecych. Trenerem klubowym Karoliny w Uczniowskim Klubie Sportowym „Polonez” Wyszków jest Dariusz Roszkowski.
Ambitnej i uzdolnionej zawodniczce składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!