Sport

1 / 5

PIŁKA NOŻNA: Zwycięstwo na pożegnanie III ligi

14.06.2016
autor: Maciej Kowalski
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią piłkarki.
- Nie odpuszczamy, nie lekceważymy przeciwnika, gramy swoje - motywował przed meczem trener Karol Wołynko.
Rzeczywiście, po ubiegłotygodniowym spotkaniu w Płocku Loczki były już pewne awansu do II ligi. Zawodniczki postawiły sobie jednak nowe cele - zdobycie 100 bramek w sezonie i podtrzymanie passy zwycięskich spotkań. Loczki nie przegrały bowiem w III lidze kolejnych 13 spotkań, a na własnym boisku są niepokonane od kwietnia 2015.
Od początku widać było, że rezerwy, grającego w Ekstralidze, zespołu z Piaseczna grają taktycznie lepiej niż większość drużyn w III lidze. Nic dziwnego, niektóre z młodych piłkarek grały już w pierwszej drużynie, zbierając dobre oceny.
Wyszkowianki, zgodnie z zaleceniem trenera grały swoje i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najmłodsza na boisku Martyna Jechna już w 9. minucie meczu zdobyła swojego pierwszego gola w III lidze. Urodzona w kwietniu 2003 (!) zawodniczka pokonała bramkarkę po ładnej akcji całego zespołu.
Przeciwniczki próbowały odgryzać się kontrami, ale wyszkowianki bardzo dobrze przery-wały akcje gości.
W 29. minucie Natalia Chimkowska podwyższyła wynik spotkania na 2:0.
Do przerwy więcej goli nie padło. Za to po gwizdku na rozpoczęcie drugiej części meczu Loczki ruszyły do zmasowanego ataku. W efekcie kolejno w 45. i 46. wyszkowianki zdobyły dwa gole. Autorką pierwszego była niezawodna Paulina Pokraśniewicz (był to zarazem setny gol zdobyty w tym sezonie przez nasze piłkarki). Drugiego zdobyła Karolina Nadaj, która w 70. minucie meczu opuściła boisko przechodząc przez szpaler ustawiony przez koleżanki. Tym sposobem Loczki uhonorowały piłkarkę, która zdecydowała się zakończyć przygodę z piłką (choć wszyscy mają nadzieję, że zdanie jeszcze zmieni).
W ostatniej minucie meczu Gosirki po ładnym uderzeniu zdobyły honorowego gola.
Jesienią Loczki zagrają w II lidze m.in. z zespołami z Łodzi, Białegostoku, Olsztyna, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Łowicza (nasza grupa II ligi obejmuje cztery województwa - mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie i podlaskie).

Loczki w tym sezonie to: kapitan drużyny Karolina Pokraśniewicz (21 rozegranych meczów), Paulina Pokraśniewicz (21), Natalia Chimkowska (21), Mariola Nadaj (21), Adriana Wiśniewska (20), Karolina Nadaj (19), Karolina Ufnal (17),  Na-talia Kaźmierczak (16), Joanna Jeż (15), Patrycja Wojciechowska (15), Natalia Jaskulska (15), Agata Skoczeń (12), Klaudia Gołębiewska (11), Wiktoria Fedorczyk (11), Natalia Tarnażewska (11), Natalia Markowska (11), Kamila Bonisławska (10), Natalia Stępkowska (10), Katarzyna Kulasinska (9), Patrycja Kulesza (7), Martyna Jechna (5), Kinga Woźnica (5), Patrycja Borkowska (4), Angelika Klimut (4).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku