PIŁKA NOŻNA: Zagrali dla Karoliny (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Zagrali dla Karoliny (foto)

25.06.2019
autor: mjk
W niedzielę na stadionie WOSiR odbył się charytatywny „Memoriał Karoliny” – turniej piłki nożnej poświęcony tragicznie zmarłej kapitan drugoligowego zespołu Loczków Wyszków, Karolinie Pokraśniewicz. Zwyciężyła drużyna Latoszek, pokonując w finale po serii rzutów karnych Łysy Team.

Do turnieju organizatorzy zaprosili drużyny męskie i kobiece. Zgłosiło się dziewięć drużyn, w tym dwie żeńskie (Loczki oraz drużyna ZS nr 3 – szkoły, do której chodziła Karolina). Wśród mężczyzn nie zabrakło drużyny policjantów (Karolina po maturze rozpoczęła policyjne szkolenia), ekipy o wszystko mówiącej nazwie „Trzeba Pomagać Swoim” oraz zespołu z osiedla, gdzie mieszkała całe życie (Latoszek).
Zespoły podzielono na dwie grupy. Po meczach eliminacyjnych do półfinału awansowały Łysy Team, Latoszek, Blue Line i Mieszanka FC. W meczu o piąte miejsce Loczki przegrały z AC Pajace 2:4. Pierwszego gola, w inauguracyjnym meczu turnieju, zdobyła siostra Karoliny – Paulina.
W półfinałach Łysy Team pokonał Mieszkanka FC 3:2, a Latoszek zwyciężył Blue Line po rzutach karnych. W meczu o III miejsce Blue Line ulegli Mieszance 1:2, natomiast mecz finałowy zakończył się remisowo, więc do wyłonienia zwycięzcy Memoriału potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Latoszka i to oni mogli po chwili podnieść w górę puchar. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Tomasza Cichockiego z tej drużyny.
Organizatorzy poinformowali, że całą kwotę zebraną podczas imprezy (wpisowe oraz datki do puszki) przekazali rodzinie piłkarki.
Turniej ma być cyklicznie rozgrywany w każdym roku po zakończeniu rundy wiosennej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom