PIŁKA NOŻNA: Wygrana, remis i porażka

30.08.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Efektowne zwycięstwo, remis i dotkliwa porażka - takie wyniki w weekend osiągnęły nasze B-klasowe drużyny.
W warszawskiej B-klasie, gdzie występuje WKS Rząśnik, tylko dwie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze. Jedną z nich jest WKS Rząśnik, który po efektownym zwycięstwie w pierwszej kolejce (7:0 z Farmacją Tarchomin) w niedzielę wygrał z Pogonią Józefów 6:3.
Gole dla rząśniczan zdobyli: Grzegorz Abramczyk (3), Mateusz Nowicki (2) oraz Mateusz Krawczyk.
Za tydzień WKS zagra pierwszy jesienny mecz wyjazdowy  - przeciwnikiem będą Orły Zielonka.
Swój drugi sezon w B-klasie piłkarze Wymakracza Długosiodło rozpoczęli od remisu z KS Pniewo.
Do przerwy goście z Pniewa prowadzili po golu Mateusza Pikory. W drugiej części lepsi byli jednak długosiodlanie. Najpierw w 57. minucie wyrównał Adam Duda, a w 76 minucie na prowadzenie zespół Wymakracza wyprowadził Bartłomiej Kolankiewicz.
Niestety naszym piłkarzom zabrakło szczęścia. W bardzo nerwowej końcówce meczu (gracze Pniewa otrzymali dwie żółte i czerwoną kartkę) wyrównującego gola zdobyli pniewianie. Wynik nie może satysfakcjonować zespołu Wymakracza, który szczególnie w drugiej połowie był zdecydowanie lepszy od gości.
W następnej kolejce Wymakracz zagra w Różanie.
Najbardziej przykry wynik tego weekendu to porażka WKS Mystkówiec z rezerwami Korony Ostrołęka.
Drużyna, która w zeszłym sezonie walczyła o awans do A-klasy (zajęła drugie miejsce w rozgrywkach), tym razem musiała przełknąć gorzką pigułkę, a wynik 1:10 chwały nie przynosi.
Honorowego gola dla WKS zdobył Adrian Kanclerz.
W najbliższą sobotę o 17.00 w Rząśniku, gdzie rozgrywa teraz swoje domowe mecze WKS Mystkówiec, piłkarze z zgminy Somianka podejmą ULKS Ołdaki. Będzie okazja do poprawienia nastroju, tym bardziej, że dla zespołu gości będzie to debiutancki mecz wyjazdowy.