PIŁKA NOŻNA: WKS lepszy od WKSu (foto)

02.02.2020
WKS Rząśnik pokonał w meczu sparingowym WKS Mystkówiec 8:2. Dla obu drużyn był to ważny punkt w przygotowaniach do rundy wiosennej rozgrywek.

Obie drużyny do spotkania, które odbyło się w Długosiodle, przystąpiły po przemeblowaniach. WKS Mystkówiec z nowym zarządem i nowymi piłkarzami, WKS Rząśnik z nowym szkoleniowcem oraz wzmocnieniami w kadrze.
Rząśniczanie w pierwszej połowie zdobyli trzy gole, będąc drużyną lepszą do piłkarzy z Mystkówca. Po przerwie gracze z Rząśnika swoją dominację potwierdzili kolejnymi golami, ale zawodnicy z gminy Somianka zaczęli grać lepiej, czego efektem byly dwa gole (jeden z rzutu karnego).
Ważne, że obie drużyny przywiozły do Długosiodła bardzo liczne składy, co zapowiada podniesienie poziomu drużyn i lepszą grę na wiosnę. Nieźle wypadli zawodnicy testowani - jeden z nich dla WKS Rząśnik zdobył aż cztery gole.

WKS Rząśnik - WKS Mystkówiec 8:2 (3:0) - mecz w Długosiodle