PIŁKA NOŻNA: WKS awansował do A-klasy!

28.05.2018
autor: Maciej J. Kowalski
WKS Rząśnik na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie awans do A-klasy. W niedzielnym meczu  rząśniczanie pokonali Orły Zielonka 4:2.
Nie było to wcale łatwe spotkanie. Po kwadransie gry było bowiem 2:0 dla gości z Zielonki. Przed przerwą po uderzeniu Piotra Ciemerycha gospodarze rozpoczęli odrabianie strat.
Na szczęście po przerwie gracze WKS wzięli sobie do serca uwagi trenera Marka Kucharczyka i w ciągu ośmiu minut zdobyli trzy gole. najpierw głową w 68. minucie trafił Grzegorz Kacpura, potem w 73. minucie, z rzutu karnego gola zdobył Mateusz Nowicki, a po trzech minutach dzieła dopełnił, bardzo ładnym strzałem, Grzegorz Kacpura.
WKS jest już pewny awansu, trzy kolejki przed końcem piłkarze z Rząśnika mają 12 punktów przewagi. Gratulujemy!
Drużyny grające w ostrołęckiej B-klasie grały ze zmiennym szczęściem.
WKS Mystkówiec źle zaczął spotkanie z GKS Andrzejewo. Po 15 minutach było już 3:0 dla gości, na domiar złego, tuż przed końcem pierwszej połowy Jacek Rosiński otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
Jeszcze przed przerwą WKS zdobył gola na 1:3. Po przerwie, w 73. minucie mystkowianie trafili kolejny raz i zrobiło się 2:3. Niestety na wyrównanie zabrakło sił i czasu.
Wymakracz Długosiodło łatwo pokonał Orz Goworowo 6:1.
Trzy gole w tym meczu zdobył Emil Mostowski (35., 69., 70.), dwie bramki to dzieło Adama Dudy (40. - karny, 81.), a jedną bramkę strzelił Bartłomiej Kolankiewicz (65.).