PIŁKA NOŻNA: W B-klasie nasi gromią! (foto)

24.10.2018
autor: Maciej Kowalski
Dwa imponujące zwycięstwa zanotowali w weekend piłkarze klubów z naszego powiatu, występujący w ostrołęckiej grupie klasy B. Oba zespoły wygrały po 5:1.
Wymakracz Długosiodło, co prawda jeszcze „u siebie”, ale w Wąsewie pokonał lidera rozgrywek GUKS Krasnosielc.
Mecz rzeczywiście stał, jak na tę klasę rozgrywkową, na wysokim poziomie. Do przerwy Wymakracz przegrywał 0:1, jednak po zmianie stron nastąpił koncert gry gospodarzy. Po dwóch golach Adama Dudy oraz trafieniach Michała Laski, Emila Mostowskiego i Emila Rogalskiego piłkarze z Długosiodła znokautowali rywali.
Podobnie było w Pniewie, gdzie WKS Mystkówiec również przegrywał 0:1 z miejscowym KS. Mystkowianie zdołali wyrównać przed przerwą z rzutu karnego, a w drugiej połowie skutecznie wykorzystywali swoją przewagę (KS Pniewo kończyło mecz w dziewiątkę).
Bramki zdobywali: Mateusz Gołębiowski (3) oraz Łukasz Piątek (2).

Nasze zespoły zajmują w tej chwili drugie i trzecie miejsce w tabeli i aż szkoda, że z ostrołęckiej grupy do A-klasy awansuje tylko jeden zespół.