PIŁKA NOŻNA: Sparingowe derby na remis (foto)

04.08.2019
Sparingowe derby powiatu WKS Rząśnik - Wymakracz Długosiodło zakończyły się remisem 3:3. Drużyny stworzyły niezłe widowisko, a trenerzy mieli szansę przetestować nowych zawodników.

Co ciekawe, właśnie testowani piłkarze zaliczyli asysty przy golach obu drużyn. Pierwszego gola zdobyli goście z Długosiodła, a strzelcem okazał się Bartłomiej Kolankiewicz. Potem do głosu doszli rząśniczanie, którzy do przerwy zdobyli dwa gole (Grzegorz Abramczyk i Michał Piotrowski). Po przerwie w składach nastąpiło sporo zmian. Goście mieli więcej sytuacji podbramkowych, a Bartłomiej Kolankiewicz zdobył dwa kolejne gole kompletując hattricka.
Kiedy wszyscy już myśleli, że mecz zakończy się zwycięstwem podopiecznych Rafała Gordziejczyka, po zamieszaniu w polu karnym długosiodlan, sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Grzegorz Abramczyk. Po wykonaniu jedenastki sędzia nie wznowił już gry.

Obie druzyny mogły po meczu czuć niedosyt. Jest 10 dni do pierwszych meczów (Puchar Polski) i dwa tygodnie do początku ligi. Niektóre elementy gry można więc jeszcze poprawić.

WKS Rząśnik - Wymakracz Długosiodło 3:3 (2:1)