PIŁKA NOŻNA: Ruch transferowy w Bugu trwa

Sport

PIŁKA NOŻNA: Ruch transferowy w Bugu trwa

20.07.2016
autor:
Piłkarze Bugu Wyszków mają za sobą kolejne dwa sparingi. W Karczewie Bug zremisował z wyżej notowanym Mazurem, natomiast w niedzielę uległ juniorom Polonii Warszawa. Wyjaśniły się również pierwsze niejasności transferowe.
Pierwszą grę kontrolną Bug rozegrał w środę na sztucznym boisku w Karczewie. Rywalem był miejscowy Mazur, który na koniec sezonu zajął dobre 5. miejsce w gr. „południowej” IV ligi mazowieckiej.
Przez większość meczu to Bug miał optyczną przewagę. Nie wynikało z niej dużo klarownych sytuacji bramkowych, ale większe zagrożenie przed bramką rywala stwarzali wyszkowianie. Karczewianie nastawili się na kontry. W 13 minucie nie popisali się do spółki Aron Majczyna i Mateusz Maciak, których jednym zwodem zmylił napastnik Mazura i strzelił po ziemi precyzyjnie obok Krzysztofa Golenia. W 20 minucie świetnej okazji do wyrównania nie wykorzystał testowany w Bugu napastnik. Mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił z półwoleja w sam środek bramki. W odpowiedzi M. Maciak w ostatniej chwili wślizgiem wybił piłkę rywalowi, który z kilku metrów zapewne strzeliłby drugą bramkę. Chwilę przed przerwą Piotr Bazler strzelił w boczną siatkę, mimo że przed bramką miał lepiej ustawionych kolegów.
Pięć minut po wznowieniu gry było już 2:0. Druga bramka ponownie padła po szybko i składnie wyprowadzonej kontrze. Na odpowiedź gości czekaliśmy kilkadziesiąt sekund. Z lewej strony zacentrował Błażej Rejnuś, a głową piłkę do bramki skierował inny piłkarz rezerw, Krzysztof Maciak.

Mazur Karczew – Bug 2:2 (1:0)
Bramki dla Bugu: K. Maciak 51, test. obrońca z karnego 74
K. Goleń – A. Majczyna. M. Maciak, Ł. Damętko, zawodnik test. nr 1 – M. Bala, zaw. test. nr 2, P. Bazler, Ł. Łada – zaw. test. nr 3, zaw. test. nr 4. Po przerwie zagrali: testowany bramkarz, R. Nogaj, K. Maciak, M. Rosiński, T. Kobyliński, K. Skoczeń, B. Rejnuś, T. Cichocki, zaw. test. nr 5, zaw. test. nr 6.
W niedzielę na stadionie OSiR Targówek nasz zespół był podejmowany przez juniorów Polonii Warszawa, którzy w ubiegłym roku zajęli 6. miejsce w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów.
Szczególnie pierwsza odsłona należała wyraźnie do warszawian, którzy wyglądali lepiej od gości pod względem motorycznym. I to właśnie dzięki lepszej szybkości rywale strzelili obie bramki. W 26. minucie napastnik Polonii otrzymał prostopadłe podanie, przebiegł z piłką całą połowę i pewnie pokonała testowanego przez Bug bramkarza. Trzy minuty później piłkę przed własnym polem karnym stracił testowany w Bugu pomocnik, piłka szybko została dograna do lepiej ustawionego napastnika warszawian, który nie miał problemów z umieszczeniem z bliska piłki w bramce. Chwilę później kontaktową bramkę mógł zdobyć Rejnuś, ale z kilku metrów obił tylko poprzeczkę.
W przerwie obaj trenerzy zmienili niemal całą wyjściową jedenastkę. Lepiej prezentowali się rezerwowi Bugu Wyszków, którzy mieli kilka bramkowych okazji. Gospodarze skupili się na grze z kontry, co było dla wyszkowian bardzo groźne, biorąc pod uwagę ich w tym momencie słabsze przygoto-wanie kondycyjne. W 59. minucie testowany przez Bug napastnik w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Dwie minuty później ten sam gracz nie pomylił się już. Na raty trafił celnie do bramki Polonii. Przeciwnik w drugiej połowie nie zagroził poważnie bramce Golenia, jednak ostatecznie zasłużenie wygrał to spotkanie.

Polonia Warszawa CLJ – Bug 2:1 (2:0)
Bramka dla Bugu: testowany napastnik 59
Bug: testowany bramkarz – A. Majczyna, Ł. Damętko, K. Kaput, K. Maciak – M. Bala, P. Bazler, B. Rejnuś, zaw. testo-wany nr 1 – K. Skoczeń, zaw. testowany nr 2. Po przerwie zagrali: K. Goleń, M. Rosiński, R. Nogaj, T. Kobyliński, Ł. Łada, zaw. testowany nr 3, zaw. testowany nr 4.

20 lipca, o godz. 19 Bug zagra w Rembertowie z ligowym rywalem, Dolcanem Ząbki. Cztery dni później o godz. 19 na boisku Ursusa jego rywalem będzie KS Raszyn, spadkowicz z IV ligi.

Jedni przychodzą, drudzy odchodzą

Oficjalnie możemy już potwierdzić transfer pierwszego piłkarza. Jest nim środkowy pomocnik Piotr Bazler, a więc piłkarz, który będzie odpowiadał za kreowanie gry, co od dawana było w Bugu bolączką. Bazler grał m.in. w Widzewie Łódź (2 występy w Ekstraklasie), Pelikanie Łowicz, Arce Gdynia (9 występów w Ekstraklasie), Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (ówczesna II liga), Górniku Łęczna, Dolcanie Ząbki. Przeciwko Bugowi grał w barwach Huraganu Wołomin.
Natomiast testowanymi zawo-dnikami, którzy również zostaną w naszym klubie, są dwaj młodzi piłkarze. Pierwszy to 17-letni pomocnik z mistrza grupy  „południowej” IV ligi, czyli Victorii Sulejówek. Drugim jest 20-letni napastnik Drukarza Warszawa. Duże szanse na pozo-stanie w Wyszkowie ma również 19-letni środowy obrońca Rominty Gołdap. Ten zawodnik jest wychowankiem Legii, grał również w Legionovii II. Ma za sobą cały rozegrany sezon w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Do Bugu dołączy również bram-karz juniorów Białych Orłów Warszawa. W klubie pozostanie Łukasz Łada, który był na testach w Jagielloni Białystok, ale nie skorzystał z warunków zaproponowanych mu przez tamtejszych trenerów.
Niestety, kadra Bugu poniesie również dużą stratę. Po tym jak nie odezwali się działacze z Łomży, Mateusz Maciak trenował z Huraganem Wołomin, w którym najpewniej już pozostanie. Dogadać między sobą muszą się jeszcze tylko oba kluby, ale będzie to tylko formalność, ponieważ w przy-padku  braku kontraktu klub pozyskujący jest zobowiązany wpłacić tylko ekwiwalent.
Zdecydowanie mniejszą stratą jest odejście: Pawła Hermana, Bartosza Salamona i Łukasza Wolfa, którym podziękował trener Maciej Wesołowski.
Poznaliśmy także terminarz rundy jesiennej IV ligi. Początek 6 sierpnia w Mińsku Mazowieckim, pierwszy mecz u siebie cztery dni później z beniaminkiem z Łysych. Pierwsze siedem kolejek zostanie rozegrane systemem sobota-środa. Zakończenie jesieni w Wysz-kowie, 19 listopada, ponownie z Mławianką.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)