PIŁKA NOŻNA: Porażka w ostatniej akcji

Sport

PIŁKA NOŻNA: Porażka w ostatniej akcji

31.01.2018
autor: M.
W drugim zimowym meczu sparingowym pierwsza drużyna Bugu Wyszków doznała pierwszej porażki. W Ząbkach pokonał ją grający ligę niżej Sokół Serock, którego zawodnicy rozstrzygającą o losach meczu bramkę zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.
Do Ząbek nasz zespół udał się w bardzo eksperymentalnym zestawieniu. Zagrało m.in. kilku młodych graczy z drużyny rezerw, którzy latem grali z Sokołem w lidze okręgowej. Początek meczu to lekka przewaga serocczan, którzy szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę. W 17. minucie testowany w Bugu bramkarz niepewnie chwycił piłkę, ta wylądowała pod nogami rywala, który z kilku metrów dopełnił formalności. Niespełna dwie minuty później było już 2:0. Ponownie przy bramce serocczanom asystował gracz wyszkowian. Testowany obrońca zbyt krótko podał do bramkarza, do piłki pierwszy dopadł gracz z Sokoła, po chwili z bliska podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Kontaktowego gola zdobył w 33. minucie Daiji Kimura. Napastnik wyszkowian wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Wszystko co najciekawsze w drugiej połowie zdarzyło się w ostatnich 20 minutach. Najpierw gracze Sokoła podwyższyli prowadzenie, a następnie za sprawą celnych strzałów Łukaszów Kowalczyka i Kamińskiego doszło do wyrównania. Wydawało się, że mecz skończy się takim wynikiem, ale tuż przed końcem rywale wyprowadzili kontrę zakończoną bardzo mocnym strzałem z ostrego kąta. Nikodem Laskowski miał już piłkę na rękach, ale ostatecznie wpadła do siatki.
Przypomnijmy, że pierwotnie przeciwnikiem Bugu miała być w sobotę Unia Warszawa. Przedstawiciele tej drużyny zachowali się jednak niezbyt elegancko, dzwoniąc w poniedziałek wieczorem z informacją o znalezieniu innego rywala na sobotni termin.

Sokół Serock – Bug 4:3 (2:1)
Bramki dla Bugu: Kimura 33, Kowalczyk 68, Kamiński 74
Bug: testowany bramkarz – D. Zacharski, R. Nogaj, zawodnik testowany nr 1, P. Śleszyński – M. Wysocki, zaw. testowany nr 2, M. Gołębiowski, K. Rosa – D. Kimura, Ł. Kamiński. W II połowie zagrali: N. Laskowski, Ł. Kowalczyk, J. Kopiejewski, A. Nikodemski, zaw. testowany nr 3.

Najbliższy sparing Bug rozegra 3 lutego o godz. 13 w Ząbkach z Nadnarwianką Pułtusk.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan