PIŁKA NOŻNA: „Piątka” drugi raz z rzędu

06.03.2018
autor: M.
Po raz drugi z rzędu piłkarze Bugu Wyszków dostali porządne piłkarskie lanie. Tydzień temu przegrali w Piasecznie 0:5, tym razem 1:5, i to z jeszcze słabszym Naprzodem Skórzec. W sobotę 3 marca doszło do historycznego wydarzenia, ponieważ piłkarze mogli zagrać pierwszy mecz na nowym sztucznym boisku.
Na razie mogą to być tylko mecze sparingowe, ponieważ Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zakwestionował wymiary boiska, a wykonawca do dziś nie zdołał namalować nowych linii. Biorąc pod uwagę aurę, przyjdzie na to jeszcze poczekać.
Bardzo szybko, bo już po 4 minutach padła pierwsza bramka na tym boisku. Strzelił ją, niestety, gracz ze Skórca, który pokonał w sytuacji sam na sam testowanego w Bugu bramkarza. Od 15. do ok. 30. minuty przewagę miał Bug i powinien wtedy strzelić co najmniej 3 bramki. Z 3 metrów bramkarza nie potrafił pokonać Marcel Wysocki, a strzał Łukasza Kowalczyka z najwyższym trudem obronił bramkarz. Do siatki udało się za to trafić Mateuszowi Gołębiowskiemu. Pomocnik Bugu bez zastanowienia kopnął mocno z pierwszej piłki i nie dał bramkarzowi najmniejszych szans. Skuteczniejsi byli gości. W 40. minucie Robert Nogaj nie trafił w piłkę wślizgiem, rywal pomknął dzięki temu na bramkę i nie miał problemów w sytuacji sam na sam.
Po przerwie nasi gracze prak-tycznie ani razu nie zagrozili bramce rywala. Lepsi, a przede wszystkim skuteczniejsi, byli zawodnicy Naprzodu. Nikodem Lasko-wski został pokonany po strzale głową w sytuacji sam na sam i ładnym uderzeniem z 12 metrów. Ze strony Bugu do bramki mógł trafić Łukasz Kowalczyk, ale z bliska strzelił w bramkarza.

Bug – Naprzód Skórzec 1:5 (1:2)
Bramka dla Bugu: Gołębiowski 22
Bug: testowany bramkarz (N. Laskowski) – Sz. Andrzejewski, R. Nogaj, P. Śleszyński, zawodnik testowany nr 2 – M. Gołębiowski, zawodnik testowany nr 2, zawodnik testowany nr 3, K. Rosa – M. Wysocki, Ł. Kowalczyk. Po przerwie zagrali: J. Kopiejewski, D. Modzelan, N. Wouters, D. Penkul.

Najbliższy sparing Bug rozegra 10 marca o godz. 11 w Wyszkowie z Bobrem Tłuszcz. Będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rundy rewanżowej.